Materiał Partnera
Innowacyjna technologia laserowa w produkcji opakowań – do czego jest wykorzystywana?

Innowacyjna technologia laserowa w produkcji opakowań – do czego jest wykorzystywana?

Pojawienie się w fabrykach maszyn umożliwiających cięcie laserem zrewolucjonizowało produkcję opakowań. Dzięki tej metodzie można uzyskać dowolny kształt różnorodnych materiałów. Firmy zajmujące się produkcją wykrojników są w stanie zrealizować niemal każde życzenie klienta. Na czym dokładnie polega laserowa metoda wycinania i co można dzięki niej uzyskać?

Na czym polega technologia cięcia laserem?

Cięcie laserem polega na skupieniu jego wąskiej, ale bardzo intensywnej wiązki w określonym punkcie materiału. Jest ono zdecydowanie bardziej precyzyjne od stosowania noży czy też innych urządzeń tnących za pomocą czynników czysto mechanicznych. Stosowanie lasera pozwala na cięcie nawet grubych i twardych elementów. Należy jednak pamiętać, że metoda ta nie sprawdzi się w przypadku wszystkich tworzyw. Bardzo cienkie i delikatne mogą ulegać stopieniu. Nie staje to jednak na przeszkodzie firmom zajmującym się wytwarzaniem artykułów przydatnych w produkcji opakowań. Dzięki doświadczeniu i wysokim kwalifikacjom, przedsiębiorstwa takiej jak znajdujący się w Łodzi Laser-Line są w stanie wyczarować niemal wszystko, czego będziesz potrzebował w zakresie konstrukcji opakowań.

W produkcji opakowań, szczególnie cenionymi produktami, które można uzyskać za pomocą lasera, są przede wszystkim artykuły, takie jak:

  • wykrojniki płaskie do wszelkiego rodzaju maszyn sztancujących;
  • kompletne oprzyrządowanie do automatów sztancujących typu BOBST;
  • wykrojniki płaskie do sztancowania etykiet samoprzylepnych;
  • polimerowe matryce do tłoczeń oraz tłoczniki Braille’a.

Dlaczego laser jest liderem?

W fabrykach obecnie najważniejsza jest automatyzacja oraz przyśpieszenie procesów wycinania elementów. Odkąd pojawiły się technologie laserowe, produkcja stała się nie tylko szybsza, ale również dokładniejsza i bardziej precyzyjna. Wytworzone elementy cechują się przede wszystkim wysoką powtarzalnością oraz niskim współczynnikiem występowania błędów. Laser w przeciwieństwie do noży, które wcześniej wykonywały całą robotę – nie zużywa się. Urządzenia do cięcia laserem są dość drogie, dlatego zaopatrują się w nie zwykle wysokiej jakości, solidne firmy, które na swoim koncie mają już wielu zaufanych klientów.

Za zamawianiem artykułów w firmach oferujących cięcie technologią laserową przemawia nie tylko wysoka jakość produktu, ale również szybkość realizacji zamówienia. Poszczególne elementy są wykrawane ekspresowo – wystarczy tylko odpowiednio zaprogramować urządzenie. Ze względu na fakt, iż laser nie ulega zużyciu, również koszty produkcji stają się niższe.

Opracowanie:

Laser-Line

Łódź , Nowe Sady 4

Podziel się