Artykuł sponsorowany Głowice myjące – charakterystyka i rodzaje

Głowice myjące – charakterystyka i rodzaje

Najważniejszymi czynnikami procesu mycia zbiorników jest zachowanie higieny, powtarzalność i  jego rentowność. Do usuwania ze zbiorników wszelakiego rodzaju resztek czy zanieczyszczeń, których obecność kategorycznie jest zakazana, znakomicie sprawdzają się głowice myjące firmy PNR. Głowice te działają w sposób dokładny i niezawodny. Czym się one charakteryzują?

Przewaga głowic myjących nad myciem ręcznym

Jednym z kluczowych aspektów innowacyjności procesu mycia jest stopień jego optymalizacji. Zalety nowoczesnych technologii w znaczący sposób oddziałują na  zwiększenie wydajności, dlatego też nieustannie dąży się do minimalizacji pracy ludzkiej. Zwiększenie wydajności  przy myciu zbiorników, możemy uzyskać m.in. za pomocą głowic myjących. Jaka jest ich główna przewaga nad czyszczeniem ręcznym? Przede wszystkim mycie ręczne jest czasochłonne i wiąże się z niedokładnością, a także nadmierny zużyciem detergentów. Głowice myjące głównie stosuje się w wielu obszarach przemysłowych takich jak: przemysł metalowy, przemysł spożywczy, napoje oraz zakłady piwowarskie (browary), przygotowanie powierzchni (lakiernie, galwanizernie), zakłady chemiczne, zakłady farmaceutyczne, zakłady przetwórstwa mięsnego, zakłady spożywcze oraz  przetwórstwo warzyw i owoców i w wielu innych gałęziach przemysłu, gdzie wymagane jest dokładne i wydajne czyszczenie  poprzez uderzenie silnym strumieniem wody.

Działanie głowic myjących

Działanie myjące uzyskuje się za pomocą strumieni wody pochodzących na przykład z obrotowej głowicy myjącej, przy czym ruch głowicy uzyskuje się poprzez siłę reakcji pochodzącą od wyrzucania strumieni cieczy. Ciśnienie robocze wpływa na prędkość obrotową głowicy, która musi być ograniczona, aby uniknąć rozbicia strumieni wody na drobne kropelki i utraty części ich siły uderzenia. Głowice myjące to mechanizmy rozpryskujące wodę pod dużą siłą, dzięki czemu usuwane są nawet najtrudniejsze zanieczyszczenia takie jak wosk, smary i inne zabrudzenia, które spotykane są w branży budowlanej, chemicznej, kosmetycznej lub farmaceutycznej. Aby jednak głowice myjące spełniały powierzone im zadania, muszą być właściwie dobrane do wielkości czyszczonej powierzchni, a także ze względu na ich sposób działania. Głowice czyszczące zbiorniki mogą być stosowane zarówno dla małych pojemników, jak i dużych zbiorników.

Rodzaje głowic myjących

Na rynku można znaleźć trzy główne rodzaje głowic myjących:

  • statyczne głowice myjące – są przeznaczone przede wszystkim do mycia małych zbiorników, beczek oraz urządzeń,
  • obrotowe głowice myjące – charakteryzują się lepszymi parametrami mycia, przede wszystkim dzięki wykorzystaniu ruchu obrotowego, który generuje większą siłę rozprysku cieszy.
  • głowice wysokiej energii - najpopularniejsze głowice do mycia zbiorników

Głowice myjące różnią się też ze względu na materiały z których zostały wykonane. Może to być stal nierdzewna, mosiądz, a także tworzywa sztuczne między innymi PTFE, PVDF.

Głowice myjące to bardzo efektywne urządzenia, z których korzysta wiele firm produkcyjnych dbających o jakość procesu technologicznego. Dystrybutorem tego typu urządzeń jest firma KS SUPPORT z Częstochowy, która do każdego zlecenia podchodzi indywidualnie, aby zagwarantować swoim klientom najlepsze produkty, przystosowane do danego typu działalności.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas