Materiał Partnera Gdzie wykorzystuje się krążki filtracyjne?

Gdzie wykorzystuje się krążki filtracyjne?

Wiele nowoczesnych technologii przemysłowych nie może przebiegać prawidłowo bez procesu filtrowania. Obrabiane produkty wymagają zróżnicowanego pod względem zastosowania i wydajności sprzętu, który wyposażony jest w różnego typu tkaniny filtracyjne i gotowe filtry. Jednym z wielu produktów wykorzystywanych do skutecznej filtracji są krążki filtracyjne. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak dzięki nim przebiega proces filtracji i gdzie się wykorzystuje krążki filtracyjne.

Nowoczesna filtracja

Filtracja, zwana inaczej sączeniem, polega na oddzielaniu substancji stałych od cieczy lub gazów za pomocą przegród porowatych, czyli filtrów. Wśród całej gamy urządzeń filujących stosowanych w wielu branżach przemysłu i dziedzinach techniki na szczególną uwagę zasługują tkaninowe materiały filtracyjne. Są one produkowane przez specjalistyczne firmy z bogatym doświadczeniem i doskonałym zapleczem technicznym i badawczym. Dobrym przykładem takiej firmy jest globalny producent precyzyjnych siatek i tkanin technicznych Sefar z Poznania. Dostarcza on znormalizowane rozwiązania filtracyjne do głównych typów urządzeń przemysłowych oparte na tkaninach. Może pochwalić się wyjątkowymi produktami takimi jak, dwuwarstwowe pasy tkane do filtrów taśmowych, odporne na wysokie temperatury tkaniny PEEK do filtrów bębnowych, czy nowoczesne płótna do pras filtracyjnych. Produkuje także niezastąpione w wielu procesach krążki filtracyjne.

Czym są krążki filtracyjne?

Krążki do zastosowań filtracyjnych produkowane są z najwyższej jakości specjalistycznych tkanin filtracyjnych monofilamentowych i multifilamentowych. Krążkowe filtry siatkowe wycinane są za pomocą technologii laserowej, która pozwala na dużą precyzję oraz eliminuje możliwość zanieczyszczenia krzyżowego ze strzępiących się krawędzi i pojedynczych kawałków przędzy. Niewątpliwymi zaletami siatkowych krążków filtracyjnych PET, które zapewniają im przewagą nad innymi typami krążków, jest zdefiniowany geometryczny rozmiar porów, mniejsza absorpcja wilgoci oraz wyższa odporność na temperaturę, która pozwala na poprawę płaskości powierzchni futrującej.

Zastosowanie krążków filtracyjnych Sefar CleanDisc®

Krążkowe filtry siatkowe stosowane są do kontroli czystości technicznej w nowoczesnych laboratoriach badawczych zgodnie ze standardem VDA 19.1 i normą ISO 16232. Wykorzystywane są do analiz czystości technicznej różnego typu produktów. System Sefar CleanDisc® jest stworzony do przechowywania i dozowania krążków filtracyjnych. Dzięki przemyślanej budowie urządzanie pozwala na dozowanie krążka do szalki Petriego bezpośredni przed wykonywaniem analizy. Zabezpieczony taśmą krążek filtracyjny przechowywany jest wewnątrz kasety, tak aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego do czasu użycia. Uzupełnianie kasety nowym opakowaniem z filtrami  siatkowymi oraz wymiana samej kasety są czynnościami łatwymi. System zapewnia szybki i wygodny dostęp do czystych i zabezpieczonych krążków filtrujących.

Zalety krążków filtracyjnych

System CleanDisc jest łatwy i bezpieczny w użyciu. W prosty i funkcjonalny sposób zapewnia czystość techniczną każdej analizy. Gwarantuje skuteczną ochronę filtrów siatkowych przed różnego typu zanieczyszczeniami zgodnie z obowiązującymi wytycznymi i normami. Spełnia w ten sposób najwyższe standardy prac laboratoryjnych. Użytkownicy systemu chwalą go za łatwą obsługę oraz szybki i prosty dostęp do filtrów. Wystarczy nacisnąć dźwignie, aby pozyskać pojedynczy filtr bezpośrednio do naczynia laboratoryjnego, bez konieczności manipulowania pincetą w celu wyjęcie membrany filtrującej z opakowania.

Czystość krążków filtrujących zapewniona jest dzięki laserowemu cięciu oraz pakowania membran siatkowych w specjalnych pomieszczeniach, gwarantujących wysoki standard higieny. Krążki zabezpieczone zostają folią, która chroni je przed zabrudzeniem i zapewnia zdefiniowany poziom czystości. Dzięki temu wszystkie analizy czystości technicznej są wiarygodne i precyzyjne. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie żółtych membran filtracyjnych, które dodatkowo umożliwiają wykrywanie białych cząstek i jasnych włókien.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas