Materiał Partnera Dźwigi wykorzystywane na placach budowy

Dźwigi wykorzystywane na placach budowy

Prace budowlane niejednokrotnie wymagają zastosowanie ciężkich maszyn budowlanych. Takimi z pewnością są dźwigi. Ich specjalistyczny rodzaj, czyli żurawie, chętnie wykorzystywane są do realizacji wszelakich robót budowlanych. Dzięki nim dużo łatwiej jest przenosić materiału budowlane z jednego miejsca na drugie lub podnosić je, np. w przypadku budowy obiektów wielokondygnacyjnych. Do jakich jeszcze prac stosowane są te maszyny budowlane?

Do wykonywania jakich prac budowlanych przydatne są dźwigi i żurawie?

Żuraw to taki rodzaj dźwigu, który bardzo chętnie wykorzystywany jest na placach budowy. Wpływ na to z pewnością mają jego mobilność i funkcjonalność. Dzięki żurawiom możliwe jest podnoszenie, przenoszenie i transportowanie rozmaitych maszyn przemysłowych oraz materiałów budowlanych. Przy ich użyciu da się również obsługiwać linie taśmowe i produkcyjne. Firmy posiadające żurawie, których udźwig przekracza 10 ton, mogą nim przenosić między innymi kontenery, które bardzo często są nieodłącznym elementem budowy. W ten sposób można je np. układać na sobie, tworząc w ten sposób systemy modułowe.

Na budowach żurawie budowlane są stosowanie niemal od początku do końca. Ich obecność na placach budowy gwarantuje sprawne i efektywne wykonywanie wszelakich prac, które wymagają przetransportowania ciężkich materiałów budowlanych lub gotowych konstrukcji. Oczywiście w budownictwie wykorzystuje się rozmaite żurawie, których przede wszystkim różni udźwig oraz rozmiar. Wiem większe i cięższe elementy wymagają przeniesienia, tym większego żurawia powinniśmy użyć.

Czym są dźwigi samojezdne?

W budownictwie używa się rozmaitych typów żurawi. Jeśli nie mamy własnego dźwigu, konieczne jest jego wypożyczenie. Takie usługi oferuje firma Wynajem dźwigu, usługi dźwigowe Marek Składanek. Jednym z nich są samojezdne, nazywane inaczej kołowymi. Maszyny te składają się z wyciągarek i wysięgnika, który znajduje się na obrotowym pomoście, nazywanym kolumną. Samojezdne dźwigi charakteryzują się tym, że mogą przemieszczać się po placu budowy i po drogach publicznych bez pomocy innych pojazdów. Dzięki temu, tego typu maszyny można wykorzystywać w trybie dźwigowym, a także transportowym. Dźwigi zwykle wykorzystuje się je w miejscach, gdzie jest duża potrzeba mobilnego przemieszczania się dźwigu po placu budowy. Niekiedy podczas wykorzystywania ich w pracy, zachodzi potrzeba podniesienie ich na wysuwanych podporach. To sprawia, że w trakcie pracy z dużymi obciążeniami, dźwig jest stabilny. Mimo że dźwigi samojezdne najczęściej wykorzystywane w pracach budowlanych, to ich zastosowanie znajdziemy także w innych pracach. Przykładem mogą być różnego typu składowiska. Jak widać samochodowe dźwigi są bardzo przydatnymi maszynami nie tylko na placach budowy.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas