Artykuł sponsorowany Drewno wykorzystane na sto procent – jak nie marnować trocin?

Drewno wykorzystane na sto procent – jak nie marnować trocin?

Jeśli chcemy, żeby nasz biznes przynosił jak największe zyski, powinniśmy zadbać o to, żeby nic się nie marnowało. Ta zasada dotyczy właściwie każdego przedsiębiorstwa, dziś skupimy się jednak na pewnym konkretnym biznesie – na prowadzeniu tartaku. Podczas cięcia drewna na części powstaje mnóstwo trocin. Często uznaje się je za śmieci, tymczasem to bardzo wartościowy materiał, który z powodzeniem można dobrze wykorzystać. Jak?

Odpady z energią

Trociny to po prostu malutkie skrawki czystego drewna. Drewno jest często wykorzystywane jako materiał opałowy, bo pozwala na wygenerowanie dużej ilości energii grzewczej. Skoro trociny też są drewnem, tylko po prostu mniejszym, łatwo się domyślić, że one także posiadają ukrytą energię, która pozwoli nam ogrzać mieszkanie. Zanim jednak trociny trafią do pieca trzeba przerobić je na pellet – nowoczesny materiał opałowy, który w całości powstaje z drewna bez żadnych dodatków. To ekologiczny, przyjazny środowisku opał, który pozwala na dobre wykorzystanie wszystkich odpadów z tartaku.

Czym jest pellet?

Pellet zyskuje na popularności, bo to materiał opałowy, który ma bardzo wiele zalet, więc docenia go coraz więcej osób. Jest dość tani, nie zawiera żadnych szkodliwych wypełniaczy i bardzo łatwo jest go używać – kocioł na pellet wymaga tylko sporadycznego doglądania. Użytkownicy doceniają, że pellet jest zaledwie odrobinę droższy od zwykłego węgla, ale przy tym znacznie bardziej przyjazny środowisku. Dlatego tak chętnie go kupują. Skoro zainteresowanie jest spore, powinniśmy zadbać o to, by pellet stał się częścią oferty naszego tartaku. Potrzebne będą nam do tego specjalne maszyny.

– Technologia peletowania, która jest oparta na naszych liniach produkcyjnych, bazuje na niskoemisyjnych suszarniach bębnowych, które przy bardzo dużej sprawności efektywnie osuszają trociny, nie zmieniając przy tym ich koloru na ciemniejszy. Otrzymany w ten sposób produkt, czyli pożądany na rynku tzw. pellet może stać się dla tartaku dodatkowym źródłem dochodu – zapewnia przedstawiciel firmy Brikol. PPHU. Poźniak M. Najlepiej, jeśli linię do produkcji pelletu zlokalizujemy przy tartaku. Dzięki temu nie będziemy musieli ponosić dodatkowo kosztów transportu trocin. Produkcja pelletu jest bardzo tania, pieniądze zainwestowane w maszyny szybko nam się zwrócą. Najważniejsza jest dobra suszarnia, pozwalająca na dokładne suszenie trocin. Zautomatyzowana linia do produkcji pelletu nie wymaga żadnej zaawansowanej obsługi. Po prostu przerabia nasze odpady na dodatkowy zarobek.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas