Materiał Partnera
Drewniane konstrukcje dachowe obniżają koszty budowy

Drewniane konstrukcje dachowe obniżają koszty budowy

W każdej inwestycji szukamy oszczędności. Zależy nam również, aby zrealizować budowę, jak najszybciej. Świetnym rozwiązaniem, które obniża jego koszty jest zastosowanie prefabrykowanej, drewnianej konstrukcji dachowej. Z tego pomysłu korzystają duże hale przemysłowe, dyskonty i markety. Dlaczego akurat drewno? Jak je łączyć, aby konstrukcja była trwała oraz bezpieczna?

Więźba dachowa

Więźba dachowa jest podstawą konstrukcji każdego dachu. Do wyboru inwestorów są dwa rozwiązania – więźba tradycyjna wykonywana w miejscu budowy przez ekipę ciesielską oraz więźba prefabrykowana przygotowana w fabryce jako wiązary kratownicowe. Od jakości materiału, precyzji jej obróbki, odpowiedniego montażu i obliczeń konstrukcyjnych, zależy bezpieczeństwo ludzi i trwałość inwestycji. To element konstrukcyjny o ogromnym znaczeniu, który kosztuje stosunkowo niewiele w porównaniu z innymi elementami budynku. Firma Wiązary Burkiewicz sp.j. to doświadczone przedsiębiorstwo posiadające własny tartak. Wykonują projekty dachów i konstrukcji drewnianych, które później produkują i mogą również zamontować u klienta.


Dlaczego drewno konstrukcyjne?

Wykorzystanie drewna konstrukcyjnego w wielu inwestycjach stało się popularne na całym świecie. Najważniejszy argument to oszczędność. Również montaż takiego dachu przez doświadczoną ekipę budowlaną, zajmuje ok. 1-2 dni. Skrócenie czasu budowy to też obniżenie jej kosztów. Dodatkowo nie musimy składować materiału na terenie placu budowy i nie zakłócamy pracy innych specjalistów. Zmniejszy się też ryzyko kradzieży. Niektóre inwestycje mają bardzo ograniczoną powierzchnię, a każde zajęcie pasa drogowego czy terenu nienależącego do inwestora, dość dużo kosztuje. Montaż konstrukcji drewnianej jest zdecydowanie szybszy i łatwiejszy. Skraca się nawet do 50% w stosunku do metod tradycyjnych, co redukuje zawilgocenie budynku szczególnie w ziemie. Wiązary drewniane pozwalają nam całkowicie zrezygnować z ciężkiego betonowego stropu. Dzięki takiej konstrukcji możemy zyskać niczym nie zakłóconą przestrzeń na poddaszu, bez uciążliwych słupów i ograniczeń. Cała budowla jest wtedy lżejsza i mniej obciążona. Należy również pamiętać, że perfekcyjne wykonanie konstrukcji w warunkach warsztatowych jest nie do osiągnięcia na placu budowy. Drewniany dach jest przyjazny środowisku. Konstrukcje drewniane można też montować zimą, co również wpływa korzystnie na skrócenie czasu realizacji inwestycji podczas trudnych warunków atmosferycznych. Jak widać wybór takiego rozwiązania dla naszej budowy ma wiele zalet i dlatego zyskało taka popularność na całym świecie.

Opracowanie:

Wiązary Burkietowicz sp.j.

Odolanów , Kaliska 47

Podziel się