Materiał Partnera Dlaczego warto wybrać wewnętrzne schody stalowe?

Dlaczego warto wybrać wewnętrzne schody stalowe?

Coraz częściej do domów oraz mieszkań wybierane są wewnętrzne schody stalowe. Głównie kojarzone były z miejscami użyteczności publicznej, halami produkcyjnymi oraz zakładami. Aktualnie cieszą się jednak także coraz większym zainteresowaniem wśród osób prywatnych. Dlaczego zatem warto jest zdecydować się na schody stalowe wewnętrzne i na czym polega ich fenomen?

Gdzie pasują schody stalowe?

Najpopularniejszą formą schodów stalowych wewnętrznych są schody zabiegowe oraz kręcone. Najczęściej instaluje się je w pomieszczeniach, które mają industrialny charakter. Są także doskonałym pomysłem we wnętrzach, gdzie brakuje miejsca na standardowe schody proste o dużych gabarytach. 

Zaletą takich schodów jest ich duża wytrzymałość, schody takie są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Bardzo dobrze współgrają także z innymi materiałami, dzięki temu mogą być łączone na przykład z drewnem lub kamieniem. Najczęściej do budowy takich schodów wykorzystuje się stal nierdzewną, żeliwo lub aluminium. Są one spawane lub kute i powinny być instalowane przez profesjonalną ekipę. W okolicy Warszawy dobrze jest wybrać prawdziwych fachowców, takich jak Interspaw z Marek. Świadczą niezbędną pomoc przy projektowaniu i posiadają niezbędny sprzęt do spawania i obróbki metali. Ich nowoczesne schody spełniają wszelkie standardy oraz mają bardzo wysoką jakość wykonania. Powierzając im konstrukcję schodów, z pewnością można cieszyć się tym elementem przez długie lata.

Zalety schodów ze stali

Jedną z niewątpliwych zalet tego typu rozwiązania jest odporność na uszkodzenia mechaniczne. Schody stalowe są także bardzo wytrzymałe na duże obciążenia. Można po nich przenosić nawet najcięższe przedmioty. Schody są także bezpieczne i zdecydowanie dłużej zachowują swoją jakość, niż te wykonane z innych materiałów. W przypadku designu warto zaznaczyć, że schody te dodają lekkości wizualnej wnętrzom oraz przejrzystości. Stanowić mogą więc także efektowną i nowoczesną dekorację.

Schody stalowe to także zapewnienie dodatkowego bezpieczeństwa, podczas korzystania. Nie zmienią swojej struktury nawet w wyniku działania wilgoci, temperatury oraz promieniowania słonecznego. Dzięki wykonaniu z prefabrykowanych elementów są bardzo szybko montowane i spawane. Przebiega to znacznie szybciej, niż na przykład w przypadku schodów betonowych.

Warto także wiedzieć, że schody ze stali świetnie będą wyglądać w małych mieszkaniach, zaoszczędzając przestrzeń. Mogą także stanowić wejście na antresolę lub poddasze. W prosty sposób mogą także doświetlać mieszkanie. Ich estetykę można dodatkowo podkreślić za pomocą wykończenia z innych tworzyw, takich jak szkło lub drewno.

Cena takich schodów zależy przede wszystkim od ich wielkości oraz od rodzaju montażu. Samodzielne ich zamontowanie jest zdecydowanie tańsze. Jednak jeśli szukamy kogoś, kto nie tylko schody wykona, ale także zamontuje, to trzeba się liczyć z kosztem na poziomie 1500 zł. Jest to jednak niesamowicie opłacalna inwestycja, bo dobrze wykonane schody są praktycznie nie do zniszczenia i posłużą bardzo długo. Warto zatem zainteresować się tego typu rozwiązaniem w swoim domu lub mieszkaniu i znaleźć odpowiednich fachowców.

Opracowanie:

Interspaw Marcin Kępisty

Marki , Ceramiczna 13

Podziel się