Materiał Partnera Dlaczego warto wybrać torby papierowe?

Dlaczego warto wybrać torby papierowe?

Torby z papieru to jedno z tych opakowań, które są przyjazne dla środowiska. Wykonane są bowiem  przede wszystkim z makulatury, ewentualnie z papieru eko kraft, który też powstaje w wyniku przerabiania makulatury. Poza tym, papier ulega rozkładowi w środowisku naturalnym w ciągu kilku tygodni, w odróżnieniu od reklamówek foliowych, z których korzystaliśmy nagminnie jeszcze do niedawna, a których czas biodegradacji liczy się w setkach lat.

Z jakiego papieru produkowane są ekotorby papierowe?

O tym, że dana torba wykonana jest z papieru ekologicznego, świadczą zaświadczenia i certyfikaty producenta papieru. Papier może być wyprodukowany z materiałów pochodzących z recyklingu, czyli z makulatury, bądź z włókien naturalnych z drewna pochodzącego z terenów, gdzie prowadzi się zrównoważoną gospodarkę leśną. Certyfikaty systemu Forest Stewardship Council wydaje FSC, wraz z Rainforest Alliance i Nature Economy and People Connected (NEPCon). Nadruki na torbach firma Green Pack także wykonuje z użyciem farbo wodnych, które są ekologiczne i mniej szkodliwe dla środowiska. Taka torba po wykorzystaniu może, oczywiście, ponownie zostać poddana recyklingowi, ale nawet jeśli nie zostaną przekazane do sortowni, w ciągu roku samoistnie, pod wpływem czynników atmosferycznych, ulegną pełnemu rozkładowi. Dla firm handlowych – odzieżowych, obuwniczych, czy nawet spożywczych – wykorzystanie toreb papierowych jest korzystne, ponieważ z uwagi na wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, buduje to pozytywny wizerunek marki w oczach klientów, którzy cenią działania zmierzające do ochrony środowiska naturalnego. Tendencja w kierunku zrównoważonego rozwoju widoczna jest także w sektorze opakowań, a dla końcowego odbiorcy ma znaczenie czy firma kieruje się w swoich działaniach dobrem naszej planety.

Torby papierowe z nadrukiem to promocja marki

Dla producenta zawsze ważna jest promocja, a torby papierowe to jedne z tych opakowań, na których najłatwiej wykonać nadruki, zarówno kolorowe, jak i monochromatyczne. Wybór jest zupełnie dowolny, na takim nadruku może się znaleźć chwytliwy slogan, efektowny wzór, logo firmy a nawet zdjęcie. Do wykonywania nadruków ekologicznymi farbami wykorzystywane są techniki sitodruku, offset lub fleksodruk. Ten ostatni pozwala na wykonanie nadruku na całej powierzchni torby, jest jednocześnie, przy wykorzystaniu wielkonakładowym, najtańszą formą nadruku. Torby papierowe z nadrukiem wykonanym w technologii offsetowej pozwalają na zadrukowanie nie tylko zewnętrznej części torby, ale również jej środka. Sitodruk natomiast opłacalny jest przy zamawianiu mniejszych nakładów. Tego rodzaju promocja firmy i jej usług pozwala na wykorzystanie świetnego nośnika treści reklamowej, wpływającej na wzrost rozpoznawalności marki.

Opracowanie:

Green Pack Opakowania Szymanek

Wierzchowisko , Długa 14

Podziel się