Materiał Partnera Dlaczego warto malować proszkowo ogrodzenia?

Dlaczego warto malować proszkowo ogrodzenia?

Nawet najpiękniejsze i wykonane z najwyższej jakości materiałów ogrodzenie prędzej czy później nie oprze się upływowi czasu. To element, który mimo iż nie jest intensywnie eksploatowany, ze względu na to, że znajduje się na zewnątrz, narażony jest na wiele niesprzyjających czynników. Na szczęście przy pomocy metod takich jak malowanie proszkowe, możliwe jest przywrócenie stanu ogrodzenia do dawnej świetności.

Malowanie proszkowe – na czym polega?

W wielkim skrócie malowanie proszkowe polega na rozpyleniu farby na wybraną powierzchnię. Jednak jest to znacznie bardziej skomplikowane, dlatego, aby wykonać taki rodzaj malowania właściwie, należy zlecić to zadanie fachowcom. Przede wszystkim metoda opiera się na natrysku elektrostatycznym lub elektrokinetycznym, do czego niezbędne są specjalistyczne urządzenia jak np. pistolety natryskowe. Następnie po nałożeniu farby konieczne jest jej utwardzenie w piecu.

Zastosowanie malowania proszkowego do ogrodzeń

Ogrodzenie przez to, że znajduje się na zewnątrz, ciągle wystawione jest na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Deszcz, śnieg, mrozy, słońce, toksyczne zanieczyszczenia powietrza – wszystko to narusza strukturę ogrodzenia i stopniowo ją niszczy. Później efektem tego jest łuszcząca się farba, powstawanie korozji oraz ogólny nieestetyczny wygląd. Rozwiązaniem tego problemu jest malowanie proszkowe ogrodzeń, które pozwoli je odświeżyć i nadać im na nowo piękny wygląd. Pierwszym krokiem jest oczywiście dokładne oczyszczenie za pomocą zazwyczaj piaskowania. W ten sposób usuwane są wszelkie zabrudzenia, rdza oraz resztki starego lakieru. Następnie ogrodzenie jest lakierowane proszkowo na wybrany przez klienta kolor.

Zalety malowania proszkowego ogrodzeń

Tą najbardziej oczywistą i widoczną na pierwszy rzut oka zaletą jest efekt wizualny. Odmalowane ogrodzenie staje się nie tylko estetyczne, ale też ładne. Jednak decydując się na lakierowanie proszkowe warto zwrócić uwagę na to jak precyzyjna jest to metoda. Specjaliści ze słubickiej firmy Koliber Rafał Żabka wykorzystując odpowiednią technikę oraz sprzęt, precyzyjnie pokrywają ogrodzenie warstwą farby nawet w trudno dostępnych miejscach, tworząc w ten sposób solidną powłokę odporną na korozję. Co więcej, stosując taką metodę, z pewnością nie powstaną żadne smugi czy zacieki. To sprawia, że malowanie proszkowe pozwala nam zaoszczędzić, gdyż dzięki temu, że uzyskany efekt zapewnia odporność na uszkodzenia, kolejna renowacja nie będzie konieczna zbyt prędko. Tak więc ostatecznie zyskamy ogrodzenie nie tylko piękne, ale też solidne.

Opracowanie:

Koliber Rafał Żabka

Słubice , Krakowska 1

  • tel. 506 214 775

Podziel się