Materiał Partnera Dlaczego warto kupować ekogroszek latem?

Dlaczego warto kupować ekogroszek latem?

Osoby, które posiadają własny dom od niedawna mogą nie zdawać sobie sprawy, iż nie każda pora jest dobra na hurtowy zakup ekogroszku. Ci, którzy używają go od lat doskonale wiedzą, że pora kupowania tego produktu jest istotna, nie tylko z powodu oszczędności, ale również jakości materiału. Kiedy i gdzie powinno się więc kupować ekogroszek, aby uzyskać najlepszą cenę? Dowiedz się z niniejszego poradnika.

Opał najlepiej kupować latem

Właściciele domów rodzinnych wiedzą, iż ceny materiałów opałowych mogą znacząco się od siebie różnić, w zależności od pory roku. Najlepszy moment na zakup ekogroszku przypada na okres wiosenno-letni. Dlaczego tak się dzieje? To właśnie wtedy hurtownie oferują klientom upusty cenowe lub też sporą oszczędność na zakupie większej ilości produktu. 

Warto również zaznaczyć, iż dobrej jakości ekogroszek zakupiony zimą może być mieszany ze śniegiem. Ten fakt sprawia, iż produkt nie tylko jest droższy, ale znacznie mniej wydajny. Ponadto, wilgotny ekogroszek może być przyczyną niszczenia wewnętrznych elementów pieca. Właśnie z tego powodu eksperci zalecają, aby kupować ten produkt pomiędzy czerwcem a wrześniem.

Ekogroszek dobrej jakości - czyli jaki?

Chcąc stosować ekogroszek w charakterze opałowym należy kupować wyłącznie ten, który cechuje się dobrą jakością. Klasyczny ekogroszek, który będzie dobrze spełniał swoje zadanie powinien cechować się następującymi parametrami:

  • Kaloryczność - wartość opałowa produktu na poziomie ≥27 MJ/kg.
  • Niska zawartość siarki - mniej niż 1 procent.
  • Rozmiar - pomiędzy 5 a 25 mm.
  • Zawartość substancji niepalnych - mniej niż 6 procent.

Chociaż wysoki stopień kaloryczności ekogroszku może być początkowo dobrym parametrem, w rzeczywistości utrudnia palenie w piecu. Powodem takiego stanu rzeczy jest zależność między wzrostem kaloryczności i idącym z nim w parze współczynnikiem spiekalności. Warto mieć też na względzie, iż produkty wysokokaloryczne zawierają substancje możliwe do spalenia w bardzo wysokiej temperaturze. Tego typu zjawisko może okazać się niemożliwe do osiągnięcia w kotle przeznaczonym do ogrzania domu. Efektem stosowanie tego typu produktów może być zaklejenie pieca bądź też komina substancjami smolistymi.

Jak kupować ekogroszek?

Na powyższych przykładach widać, iż zakup odpowiedniego ekogroszku może okazać się nie lada wyzwaniem. Na pytanie w jaki sposób kupować ekogroszek odpowiada Mirosław Cirocki, sprzedawca produktów opałowych z F.H.U.P. DAMIR MIROSŁAW CIROCKI. Specjalista podkreśla, iż poszukując ekogroszku najlepiej sprawdzać ofertę kilku okolicznych składów oraz firm zajmujących się sprzedawcą produktów opałowych. Wówczas łatwiej będzie trafić na lepszą ofertę pod względem ceny.

Istotnym jest również zwracanie uwagi na ostateczny koszt zakupu materiału opałowego. Zbyt niska cena ekogroszku może świadczyć o jego złej jakości. Warto więc wybierać ofertę przystępną, aczkolwiek nie zbyt atrakcyjną. Przy wyborze ekogroszku należy także zweryfikować parametry, takie jak wilgotność i spiekalność. Ekspert zaznacza również, iż najlepszym czasem na zakup produktu jest wiosna lub lato. Jeśli w tym czasie dany produkt się sprawdzi, można dokonać jego zakupu hurtowo na okres zimowy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas