Materiał Partnera Dlaczego warto korzystać z opakowań kartonowych?

Dlaczego warto korzystać z opakowań kartonowych?

Zawsze zabraknie ich przy przeprowadzce. Pozwalają na zachowanie porządku w dokumentacji firmowej. Są niezastąpione do zabezpieczenia sprzętów elektronicznych przed uszkodzeniem. Chronią podłogę przed zaplamieniem farbą w czasie remontu. Mowa oczywiście o opakowaniach tekturowych, które potocznie nazywamy kartonami. Wykorzystuje się je w wielu dziedzinach życia i przemysłu. Skąd ta popularność?

Niska cena i uniwersalność zastosowania

Opakowania kartonowe należą do najtańszych na rynku. Wszystko dlatego, że koszt ich produkcji nie jest wysoki. Do produkcji tektury wykorzystuje się makulaturę, a więc zużyte arkusze papieru, stare książki, gazety, czasopisma itp. Ponadto kartony są bardzo uniwersalne. Z tektury tworzy się zarówno opakowania zbiorcze, jak i jednostkowe, które stosowane są w wielu branżach przemysłowych, w tym także spożywczej i cukierniczej. Istotną zaletą kartonów jest bowiem to, że pozwalają zachować wszystkie walory smakowe i zapachowe przechowywanym w nich produktom.

Towary docierają do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie i bez obcego zapachu, co jest ważne i dla producenta, i dla konsumentów. Warto podkreślić, że kartony to nie tylko szare lub brązowe opakowania bez wyrazistej szaty graficznej. Dużą popularnością cieszą się kolorowe, dekoracyjne pudła i puzderka, które wyróżniają się wysoką estetyką i służą do przechowywania przedmiotów codziennego użytku i biżuterii. Jak widać, zwykły karton może mieć różne oblicza.

Łatwość przechowywania

Jak przekonuje specjalista z firmy Impol II - nawet największy karton można rozłożyć na płasko, co ułatwi jego przechowywanie. W chwili, gdy znów będziemy chcieli z niego skorzystać, wystarczy złożyć go ponownie. Złożone kartony zajmują niewiele miejsca i można łatwo ukryć je przed wzrokiem.  Trudno mówić o takiej oszczędności przestrzeni w przypadku opakowań z drewna, szkła czy tworzywa sztucznego. Warto zaznaczyć, że na kartonach możemy umieścić dowolny nadruk np. logo firmy. Ułatwi to odbiorcom identyfikację towaru, a także zwiększy rozpoznawalność marki. Usługa tego typu nie jest droga, za to korzystna pod względem marketingowym.

Ekologia

Tektura jest materiałem w stu procentach biodegradowalnym. Oznacza to, że rozkłada się bez uwalniania substancji toksycznych dla środowiska. Materiał ten można poddawać recyklingowi, dając mu drugie życie. Takie działanie sprzyja ograniczeniu odpadów w naszym otoczeniu. Coraz większa liczba producentów dba o to, by pakować swoje towary w sposób bardziej ekologiczny. Plastikowe kubki do kawy też coraz częściej zastępuje się tymi z tektury, podobnie jest ze słomkami do napojów. Z pewnością wszystkim nam wyjdzie to na dobre.

Podziel się