Materiał Partnera Czym zajmuje się tartak?

Czym zajmuje się tartak?

Tartak zajmuje się obróbką drewna w stanie surowym. Ścięte drzewo z lasu przewozi się do zakładu, gdzie jest przerabiane na tarcicę, z której powstają: deski, bale, listwy, łaty, kantówki, belki oraz części meblarskie. Zakład jest wyposażony w nowoczesne maszyny, za pomocą których jest możliwa obróbka surowca. Materiał jest poddawany wielu zabiegom, włącznie z suszeniem i impregnowaniem.

Jakie usługi świadczy tartak?

Tartak jest zakładem, który w procesie technologicznym przerabia ścięte drzewo. W wyniku produkcji powstaje tarcica, która jest przetwarzana na elementy drewniane, takie jak: deski, bale, listwy, łaty, kantówki, krokwie, murłaty, kontrłaty, podbitki, belki itp. Firma Black Wood Sebastian Szatko zajmuje się przygotowaniem surowca na różne sposoby. Poddaje go wielu zabiegom, w tym suszeniu oraz impregnowaniu. Wykonuje produkty na indywidualne zamówienia, więc można zlecić produkcję dowolnego asortymentu budowlanego lub stolarskiego. Tartak jest zaawansowanym technologicznie przedsiębiorstwem i nie zajmuje się tylko wytwarzaniem więźb dachowych i elementów drewnianych, ale także oferuje altany ogrodowe, garaże, wiaty, a nawet domki letniskowe.

Czym jest tarcica?

Tarcica jest podstawowym surowcem w branży drzewnej. Aby można ją było wykorzystać w dalszej produkcji, należy zastosować szereg zabiegów technologicznych. Jednym z nich jest obróbka, która polega na poddawaniu drewna okrągłego przetarciom przy użyciu traka. Materiał jest rozpiłowywany na mniejsze elementy. Powstała w ten sposób tarcica, jest dzielona na nieobrzynaną i obrzynaną. Pierwsza ma obrobione tylko dwie powierzchnie równoległe, bez krawędzi bocznych. Przetarcie na piłach tartacznych jest jednorazowe. Z kolei obrzynana powstaje w wyniku dwukrotnego przecierania. Ma obrobione wszystkie płaszczyzny i krawędzie. Podział dotyczy również przekroju i grubości. Zanim asortyment drzewny trafi do sprzedaży, poddawany jest suszeniu przy pomocy specjalnych urządzeń.


Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas