Materiał Partnera Czym wyróżniają się kotły przemysłowe

Czym wyróżniają się kotły przemysłowe

Nie ulega wątpliwości – kotły mają ogromne znacznie dla efektywnego i prawidłowego funkcjonowania różnych ośrodków przemysłowych. Zarówno kotły parowe, jak i wodne są powszechnie stosowane do ogrzewania obiektów przemysłowych, hal sportowych, hal produkcyjnych i innych budynków o charakterze gospodarczym lub komercyjnym. Niektóre dostępne na rynku kotły przemysłowe są z powodzeniem stosowane również w innych gałęziach gospodarki, np. w przemyśle tekstylnym, spożywczym, przetwórczym, farmakologicznym, kosmetycznym, papierniczym, drzewnym i samochodowym.

Kotły przemysłowe - zalety

Szerokie zastosowanie kotłów przemysłowych nikogo nie dziwi i związane jest z ich licznymi zaletami. Do ich największych atutów należy zaliczyć wysoką ekonomię pracy, która przejawia się w niedużej stracie kominkowej oraz niewielkiej wartości strat cieplnych. Warto również zaznaczyć, że nowoczesne kotły oferowane przez renomowanych producentów, wyposażone są w rozwiązania proekologiczne. Należy także podkreślić, że kotły parowe są łatwe w eksploatacji, efektywne i mają szerokie zastosowanie. Służą do wytwarzania energii cieplnej w postaci pary w celach grzewczych bądź technologicznych.

Budowa kotłów przemysłowych

Najważniejszymi elementami kotłów są przeponowe wymienniki ciepła oraz komory spalania, w których ma miejsce zamiana energii – energia chemiczna paliwa przemieniona zostaje w energię cieplną przekazywaną do wody. Budowa kotłów jest skomplikowana, a ilość ich elementów składowych oraz związanych z nimi przepisów sprawia, że zaprojektowanie lub modernizację kotłów należy zlecić doświadczonych specjalistom. Renomą w branży cieszy się Centralne Biuro Konstrukcji Kotłów w Tarnowskich Górach, które funkcjonuje z sukcesami od 1947 roku i zajmuje się projektowaniem, montowaniem oraz uruchamianiem między innymi kotłów parowych dla energetyki zawodowej, kotłów parowych i wodnych dla ciepłowni i siłowni przemysłowych, kotłów fluidalnych z łożyskiem stacjonarnym, kotłów na biomasę oraz na korę. Pamiętajmy, że właściwie zaprojektowany, wykonany i skalibrowany układ automatyki i sterowania urządzeń pozwala na dynamiczny i bezustanny rozwój przedsiębiorstwa. Bez nowoczesnych i sprawnie działających kotłów firmy przemysłowe nie mogłyby efektywnie działać.

Zaprojektowanie i montaż kotłów przemysłowych należy zlecić doświadczonym fachowcom. Tak samo wygląda sytuacja w przypadku ich modernizacji – specjaliści zadbają, aby parametry techniczne i eksploatacyjne kotłów uległy znaczącej poprawie i pozwalały osiągać wysoką wydajność przy jak najmniejszych kosztach.

Podziel się