Materiał Partnera Czym się wyróżniają i do czego służą worki LDPE?

Czym się wyróżniają i do czego służą worki LDPE?

Obecnie trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez użycia worków foliowych. Pomimo iż są one szkodliwe dla środowiska, ich obecność w każdym gospodarstwie domowym jest niezbędna. Wszystko za sprawą wszechstronności zastosowania. Sprawdzają się zarówno do pakowania zakupów, jak i przechowywania żywności. Czym są dokładnie worki LDPE i do czego można je wykorzystać? Sprawdź!

Rodzaje worków foliowych

Na rynku największą popularnością cieszą się worki wykonane z polietylenu. Można podzielić je na dwa rodzaje: HDPE i LDPE. Główną różnicą pomiędzy nimi jest grubość – te pierwsze są wytwarzane z surowca o wyższej gęstości przez co są znacznie cieńsze. Mimo to są dość odporne na niewielkie uszkodzenia. Z kolei folie LDPE są wyprodukowane z polietylenu o niższej gęstości, który cechuje się większą rozciągliwością i odpornością na zniszczenia. Przechowywanie w nich ostrych przedmiotów i odpadów nie musi zakończyć się rozdarciem opakowania. Ich wysoka wytrzymałość sprawia, że świetnie się sprawdzają do segregacji śmieci. Producenci oferują je w wielu rozmiarach i kolorach. Wielu z nich wyposaża je w dodatkowe elementy, np. w taśmy ułatwiające zawiązywanie i przenoszenie zawartości.

Wykorzystanie worków LDPE

Bez względu na to, czy mowa o workach LDPE, czy HDPE, mają one wszechstronne przeznaczenie. Ich właściwości pozwalają je wykorzystać na wiele sposobów, w różnych branżach. Ekspert z firmy produkującej je – ZGRZEWANIE Z FOLII Magdalena Osuch – wyjaśnia, że stosuje się je najczęściej w hipermarketach jako tzw. reklamówki. Występują zarówno w wersjach cienkich tzw. jednorazowych, jak i grubszych, które mogą być wielokrotnie wykorzystywane, np. do pakowania zakupionego towaru. Ciekawym rozwiązaniem są także worki LDPE wyposażone w zamknięcie strunowe tzw. suwak. Sprawdzają się idealnie do zapakowania drobnych elementów i ich przechowywania, bez obaw o wypadnięcie zawartości. LDPE wykorzystuje się także do produkcji opakowań z folii spożywczej. Jej zastosowanie pozwala wydłużyć termin przydatności żywności do spożycia, ale też ułatwia przechowywanie jedzenia.

Na rynku dostępne są także worki na śmieci, odpady, gruz czy też te stosowane w przemyśle do pakowania elementów takich jak kołdry, pościel, materace, narzuty, obrusy i wiele innych. Ich jakość pozwala zabezpieczyć zawartość przed zabrudzeniami i zniszczeniami.
Z uwagi na fakt, iż ich zastosowanie jest niezwykle szerokie, producenci oferują je w wielu różnorodnych wersjach zarówno pod względem formy, rozmiaru, jak i typu zamknięcia.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas