Artykuł sponsorowany Czym są toppery i co warto o nich wiedzieć?

Czym są toppery i co warto o nich wiedzieć?

Topper to nazwa wywodząca się od angielskiego ,,top’’, czyli wierzchołek, co daje pewien ogląd na temat specyfiki tego gadżetu, który jest też coraz częściej stosowany w branży cukierniczej w ramach różnych ciekawych imprez okolicznościowych. Toppery to bowiem nic innego jak dekoracje na torty i występują najczęściej w formie napisów. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Topper czyli ciekawa alternatywa dla tradycyjnych świeczek

Dawniej na tortach (szczególnie tych urodzinowych) prym wiodły świeczki, jednak lata 50. XX wieku okazały się przełomowe w kwestii zdobienia tych okolicznościowych wypieków, ponieważ to wtedy na scenę z hukiem wkroczyły toppery jako ciekawa alternatywa dla tradycyjnych świeczek. Zresztą, nie bez powodu szybko stały się one popularną ozdobą tortów, bowiem nawet w swojej pierwotnej wersji (jaką były sztuczne lub żywe kwiaty, a także innego rodzaju ozdoby wykonane z jadalnych mas mocowane na torcie za pomocą drewnianego pika) posiadały pewne zalety, wśród których można było znaleźć nie tylko pewne urozmaicenie, ale także brak kłopotliwych śladów wosku na cieście.

Obecnie do korzyści wynikających z zakupu topperów, możemy zaliczyć także możliwość personalizacji tego wyrobu. Co więcej, dzisiejsze toppery obowiązują także trendy, które mogą być dla nas źródłem inspiracji i frajdy i to niezależnie od wieku. Najmodniejsze w ostatnim czasie ozdoby na torty tego typu obejmują nie tylko metaliczne litery i cyfry, ale także drewniane toppery w formie napisów okolicznościowych takie, jak te dostępne w bogatej ofercie sprawdzonej firmy Plotar z Tarnowa. Wśród produktów oferowanych przez to przedsiębiorstwo znajdą Państwo również inne ciekawe wyroby z drewna takie jak m.in. pudełka, konstelacje czy bazy do szydełkowania, które mogą stanowić ciekawy i niedrogi prezent na każdą okazję. Co więcej firma ta realizuje także indywidualne zamówienia.

Toppery nie tylko na urodziny

Powstaje więc pytanie, na jakie okazje przydadzą nam się toppery? Oprócz urodzin w ten sposób możemy uczcić także jubileusze, dzień ślubu, chrzciny czy Komunie. Jeśli chodzi o toppery na wesele, to mamy tutaj szczególnie duże pole do popisu. Wśród najpopularniejszych rozwiązań w tej materii znajdziemy m.in. chociażby inicjały imion Panny Młodej i Pana Młodego, napisy po angielsku (np. love, mr&mrs itp.), a także dekoracje prezentujące ślubne motywy np. obrączki, serca czy Parę Młodą. Taki drewniany topper na wesele będzie świetnie i niezwykle oryginalnie komponował się z drewnianymi winietkami lub ozdobnymi tabliczkami.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas