Artykuł sponsorowany Czym powinno charakteryzować się drewno konstrukcyjne?

Czym powinno charakteryzować się drewno konstrukcyjne?

Drewno konstrukcyjne to bardzo ważny surowiec, który wpływa na stabilność i bezpieczeństwo wykonywanych konstrukcji. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby przy jego zakupie zwrócić uwagę na kilka istotnych cech. Duże znaczenie ma również wybór właściwego miejsca, które sprzedaje wyselekcjonowane drewno – np. tartak. Na co zwracać uwagę przy wyborze drewna konstrukcyjnego?

O czym pamiętać przed zakupem drewna budowlanego?

Wybierając drewno konstrukcyjne, trzeba przede wszystkim określić wymagania konstrukcji – w jakiej lokalizacji się znajduje, jakiego typu drewna potrzebuje. Dlatego dobrą praktyką jest poradzenie się wykonawcy. Wskaże on np. że dobrej jakości materiał musi mieć właściwy poziom wilgotności. Zbyt wilgotne drewno będzie powodować, że materiał po zastosowaniu będzie się wyróżniać znacznie mniejszą wytrzymałością na zginanie. Szacuje się, że parametr ten nie powinien przekraczać 20% w przypadku elementów obudowanych oraz 23% jeśli chodzi o elementy znajdujące się na zewnątrz, na otwartym terenie. Przy wznoszeniu domów szkieletowych jest to 19%. Jeśli szukasz sprawdzonych materiałów, to drewno konstrukcyjne z Iławy sprosta Twoim oczekiwaniom!

Jaką klasę powinno mieć dobre drewno konstrukcyjne?

Dobrej jakości drewno konstrukcyjne musi także w zależności od rodzaju zastosowania mieć odpowiednią klasę. W przypadku wznoszenia konstrukcji domu lekkiego szkieletowego stosuje się drewno iglaste o klasie C24. Taki materiał musi być pozbawiony wad w formie zgnilizny czy chodników owadzich. W przypadku konstrukcji więźby dachowej domów jednorodzinnych wybierane jest zwykle drewno konstrukcyjne w klasie C24-C27. Warto przy tym pamiętać, że im wyższa klasa, tym drewno ma większą wytrzymałość. Dystrybutor drewna konstrukcyjnego Progres oferuje tylko najwyższej jakości materiał budowlany.

Gdzie kupić drewno konstrukcyjne dobrej jakości?

Dobrym wyborem są tartaki z wieloletnim doświadczeniem, które stale rozwijają swoje kwalifikacje i ofertę. Udoskonalają produkcję, nabywają nowe maszyny i poszerzają grono Klientów. Cenione tartaki świadczą także usługi z zakresu obróbki cieplnej i suszenia drewna. Dbają, aby proces tego typu polegał na bardzo dokładnej kontroli wilgotności materiału, co daje możliwość uzyskania produktu o niższej zawartości wody.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas