Artykuł sponsorowany Czym jest miał węglowy?

Czym jest miał węglowy?

Wielokrotnie słysząc o materiale opałowym na bazie węgla, wyobrażamy sobie dużo sadzy, popiołu, słabe wartości energetyczne, a także dużą emisyjność spalin. Nie zawsze jednak musi tak być. Podkreślić należy bowiem to, że wysokokaloryczny oraz proekologiczny może być ekogroszek, tworzony właśnie na bazie węgla kamiennego i brunatnego. Podobnie wysokim klasowo produktem opałowym jest miał węglowy!

Miał węglowy to nie zwykły węgiel!

Miał węglowy nie jest zwykłym węglem. Jest to wysokiej klasy produkt opałowy, który tworzony jest ze specjalnie wyselekcjonowanego węgla kamiennego pierwszego gatunku. Najczęściej materiał ten nie zawiera również w swoim składzie mułu, czy kamienia, co podwyższa jego własności użytkowe. Podkreślić przy tym warto to, że miał węglowy często warto mieszać z ekogroszkiem, co pozwala uzyskać bardzo wysoką wydajność spalania i wytwarzania energii. Podobnie jak przy ekogroszku należy zatem posiadać technologię pieców retortowych z podajnikami, umożliwiającymi zautomatyzowaną i bezobsługową pracę!

Zwracaj uwagę na karty produktowe

Każdy produkty opałowy dopuszczony do sprzedaży musi posiadać deklarację własności produktowych, kartę produktową, czy innego typu dokument potwierdzający daną jakość. W przypadku miału, zawsze zwracaj uwagę na takie parametry, jak:

  • ciepło spalania,
  • wartość opałowa,
  • poziom wilgotności;
  • zawartość popiołu;
  • zawartość siarki.

Wysoki kalorycznie miał powinien mieć wartość opałową w zakresie nawet 24 MJ/kg, przy zawartości popiołu od 3 do 9%. Zawartość siarki powinna mieścić się w granicy 0,6-0,8%, a zawartość wilgoci może mieć nawet bardzo niski poziom zaledwie 2%. Najczęściej jednak miał węglowy posiada wilgoć do 12%. Przy większej wartości niestety nie można mówić o produkcie wysokiej klasy.

Szukaj okazji sprzedażowych

Aby przynieść sobie roczne wysokie oszczędności za ogrzewanie domu, warto poszukiwać dystrybutorów materiałów opałowych, którzy przy większych zamówieniach zagwarantują atrakcyjne ceny. Takie dyktuje zawsze firma FHU Danuty Korszlak, która słynie także z nowoczesnej stacji benzynowej – korzystają z niej wielokrotnie kierowcy transportujący towary z Polski na Białoruś.  Ile zatem zapłacimy za tonę miału węglowego? Nie powinien być to koszt wyższy, niż 750 złotych. Pamiętaj jednak o dodatkowych kosztach transportu.

Zalety miału węglowego

O miale węglowym mówi się często, jako o materiale o słabej jakości. Na szczęście mit ten jest obalany dzięki producentom, którzy tworzą produkty wysokie kalorycznie. To wtedy miał warty jest naszej uwagi. Do jego zalet warto zaliczyć: atrakcyjną, niską cenę w stosunku do innych paliw opałowych; idealne zastosowanie na sezon letni, np. do podgrzewania wody; możliwość stosowania z ekogroszkiem, co pozwala uzyskać więcej ciepła w dobrej cenie; szeroka dystrybucja na terenie Polski. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas