Materiał Partnera Czym jest higrometr i jakie mają zastosowanie - tłumaczy ekspert z Elmetron

Czym jest higrometr i jakie mają zastosowanie - tłumaczy ekspert z Elmetron

Higrometr (znany także jako wilgotnościomierz) jest urządzeniem niezbędnym w wielu obiektach przemysłowych, ale także pomaga utrzymać wilgotność w domu na odpowiednim poziomie. Jest o wiele ważniejszy, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Firma Elmetron ma swojej ofercie higrometry, które są w stanie zmierzyć temperaturę – nazywane są termohigrometrami. Czym właściwie są higrometry? Gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Czym jest higrometr i gdzie znajduje zastosowanie?

Wilgotność w pomieszczeniu jest równie ważna jak temperatura czy czystość. Zarówno zbyt wysoka, jak i zbyt niska ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, dlatego higrometry pełnią ważną rolę. Specjalista z firmy Elmetron zaznacza, iż:

Optymalny poziom wilgotności jest korzystny zarówno dla zdrowia, jak i dla mebli w pomieszczeniu.

Nadmiernie suche powietrze w pomieszczeniach może być bardzo niekomfortowe, powodując suchość w ustach, nosie i gardle oraz trudności w oddychaniu.

Wilgotnościomierz znajduje również zastosowanie w przemyśle, rolnictwie, budownictwie, handlu czy w badaniach naukowych. Istnieje wiele modeli higrometrów, od prostych urządzeń stacjonarnych, przez higrometry testowe używane np. przez inspektorów budowlanych, po zaawansowane systemy pomiaru wilgotności idealne do laboratorium.

Jak działa higrometr?

Zasada działania higrometru zależy od jego budowy, która różni się między urządzeniami tradycyjnymi i elektronicznymi. Dokładność pomiaru zależy również od konstrukcji urządzenia, dlatego jest to ważna informacja dla Ciebie, jeśli zależy Ci na profesjonalnych i dokładnych pomiarach.

Modele oferowane przez firmę Elmetron są zaawansowane – możesz nimi zmierzyć parametry takie jak np. wilgotność względna i bezwzględna czy temperatura punktu rosy.

Nowoczesny higrometr elektrolityczny oferuje najdokładniejszy pomiar zawartości pary wodnej w powietrzu. Zasada jego działania opiera się na ciągłej pracy specjalnego czujnika, który rejestruje zmiany przewodności oraz rezystancji w zależności od wilgotności. Urządzenia tego typu są praktycznie niezawodne i nie będą się zużywać tak długo, jak będą przechowywane w odpowiednich warunkach.

Higrometry i inne przyrządy z firmy Elmetron

Odpowiedni poziom wilgotności powietrza zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów. Wspomniane higrometry mierzące również temperaturę – termohigrometry – służą do pomiaru wilgotności w terenie i w zamkniętych pomieszczeniach takich jak sale konferencyjne, biblioteki, muzea czy pomieszczenia produkcyjne. Firma Elmetron zajmuje się produkcją i sprzedażą wszelkich przyrządów pomiarowych, wśród których znajdziemy: jonomierz, solomierz, grubościomierz i inne urządzenia jedno- i wielofunkcyjne, które są zróżnicowane pod kątem przeznaczenia, dokładności oraz rodzaju funkcji dodatkowych.

Przez zakupem danego przyrządu otrzymamy fachową poradę, a przy odbiorze zostaniemy bezpłatnie przeszkoleni z jego obsługi. Naprawy urządzeń są wykonywane bardzo szybko, a ich ceny są korzystne. Obecne Elmetron wysyła swoje wyroby do 40 krajów.

Opracowanie:

Elmetron

Zabrze , Witosa 10

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas