Materiał Partnera Czujniki wizyjne – sprawna kontrola nad procesami produkcyjnymi

Czujniki wizyjne – sprawna kontrola nad procesami produkcyjnymi

Współczesne procesy produkcyjne wymagają skutecznej kontroli jakości i błędów. Aby spełnić surowe wymogi stawiane przez zakłady przetwórcze, producenci czujników oferują zaawansowane urządzenia, które zapewniają sprawne gromadzenie danych do analizy. Sprawdźmy, w jaki sposób odbywa się kontrola wizyjna, i co możemy zyskać inwestując w wysokiej klasy czujniki.

Czym są czujniki wizyjne?

Systemy wizyjne wyposażone są w układ analizy obrazu, oświetlacz, elementy optyczne oraz układy wejść i wyjść. Nowoczesne sensory to bardzo precyzyjne urządzenia, które gwarantują stuprocentową kontrolę jakości z możliwością przeprowadzania szybkich pomiarów bez zatrzymywania procesów produkcyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje ich intuicyjna i elastyczna praca z możliwością ustalania obszaru działania czy odległości. Modułowa konstrukcja sprzyja szybkiej rozbudowie o dodatkowe elementy oraz aplikacje kontrolne.

Zastosowanie czujników wizyjnych

Czujniki wizyjne to grupa intuicyjnych urządzeń opartych na inteligentnych kamerach wizyjnych przystosowanych do realizacji samodzielnej kontroli wizyjnej. Urządzenia są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu m.in. branży maszynowej, kosmetycznej czy elektronicznej. Stosując sensory można z łatwością zweryfikować stan powierzchni po obróbce mechanicznej lub sprawdzić kształt elementów. Jak wskazuje specjalista z Baumer, kontrola jakości może być przeprowadzana podczas bezkontaktowego sprawdzenia wymiarów przewodów i taśm. Producenci kosmetyków wykorzystują system wizyjny do kontroli etykiet i ułożenia opakowań, zaś przedstawiciele branży elektronicznej wykorzystują czujniki do weryfikacji położenia komponentów elektronicznych.
Bardzo istotnym odbiorcą sensorów jest branża spożywcza. Systemy wizyjne służą przetwórcom do sprawdzania szczelności opakowań, daty przydatności produktów do spożycia oraz kontroli napełniania opakowań. Niektóre, zaawansowane technologicznie, urządzenia pozwalają także na precyzyjne porównywanie znaków.


Opracowanie:

Baumer Sp. z o.o.

Łódź , Wydawnicza 1/3

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas