Artykuł sponsorowany Części używane do autobusu – czy warto się na nie decydować?

Części używane do autobusu – czy warto się na nie decydować?

Obrót krajowy częściami motoryzacyjnymi używanymi rośnie z każdym rokiem. Zainteresowanie podzespołami demontowanymi, wiąże się zaś przede wszystkim z ich atrakcyjną ceną, która może być niższa od tych całkowicie nowych oryginalnych lub zamiennych, nawet o kilka razy! Czy jednak części używane są wysokie jakościowo, a przede wszystkim bezpieczne? Tego dowiesz się razem z nami!

Jakość i bezpieczeństwo części używanych

Wbrew mylnemu przeświadczeniu jakość oraz bezpieczeństwo użytkowe części używanych nie jest wcale niższe, od tych gwarantowanych przez podzespoły nowe zamienne oraz oryginalne. Oczywiście wielokrotnie można określić poziom eksploatacyjny, który wpływa na żywotność danych podzespołów, ale czy powszechną praktyką, nie jest kupowanie aut używanych? Zależność jest zatem bardzo prosta: skoro nie ma żadnym przeciwwskazań do nabywania pojazdów osobowych, dostawczych, rolnych, budowlanych, czy transportu masowego (autobusy, busy), z rynku wtórnego, które w całości składają się już z części używanych, nie ma zatem żadnym przeciwwskazań, aby decydować się na pojedyncze komponenty wcześniej już użytkowane… Pamiętać jednak należy o potwierdzonych dokumentach ich stanu technicznego!

Skąd pochodzą części używane np. do autobusów?

Części używane do autobusów, czy innych pojazdów większych rozmiarów oraz specjalistycznego zastosowania, szczególnie są wykorzystywane na rynku, co wiąże się ze wspomnianą atrakcyjną ceną. Jak jest jednak z ich stanem technicznym? Zawsze, sprzedawane od uprawnionych podmiotów, są one poddawane licznym testom technicznym, które określają czy dane komponenty, spełniają krajowym i zagranicznym normom. Tylko części w 100% sprawne, mogą zostać dopuszczone do wtórnej sprzedaży. Istotne jest przy tym to, aby posiadały one niezbędną dokumentację z zawartymi informacji o stanie technicznym. Jeśli chodzi zaś o pochodzenie części używanych, warto wiedzieć, że najczęściej są one odzyskiwane z np. autobusów powypadkowych, czy tych kierowanych do pełnego demontażu, ze względu na rozległe uszkodzenia innych podzespołów. Niekiedy, określone komponenty trafiają również z pojazdów testowych – części wtedy przekazywane są do danych dystrybutorów od m.in. niemieckich, czy francuskich koncernów.

Gdzie kupić tanio części do autobusów?

Jeśli poszukujesz tanich części używanych do autobusów, ale o najniższym poziomie wyeksploatowania i o najwyższym poziomie gwarantowanego bezpieczeństwa, zgłoś się do przedsiębiorstwa ARTZŁOM, które zajmuje się skupem maszyn rolnych, budowlanych, czy też właśnie autobusów. Są to pojazdy wycofane z eksploatacji z różnych przyczyn, jak i też te w pełni sprawne, przekazywane do dalszej sprzedaży. Z pełną ofertą podmiotu zapoznać się zatem możesz na dedykowanej stronie www. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas