Materiał Partnera Co zrobić ze zużytym aluminium?

Co zrobić ze zużytym aluminium?

Każdego dnia kupujemy żywność, leki lub inne produkty w opakowaniach wyprodukowanych z aluminium. To z jednej strony wymaga od nas przechowywania mnóstwa odpadów, a w przypadku jego nagromadzenia również utylizacji. Warto wiedzieć, że recycling tego surowca pozwala w stu procentach odzyskać aluminium do ponownego wykorzystania. Dlatego jeśli posiadamy puszki czy aluminiowe opakowania zamiast je wyrzucać, warto oddać je do skupu aluminium.

Zastosowanie aluminium

Aluminium to metal, który ma świetne właściwości termiczne, jest lekki w łatwy w obróbce. To sprawiło, że zyskał ogromną popularność i jest stosowane w wielu gałęziach przemysłu.  W sektorze spożywczym aluminium służy do wyrobu puszek do napojów gazowanych lub piwa. Twardsze stopy wykorzystuje się do budowy części samolotów, a nawet sprzętów sportowych. Aluminium stopione z magnezem wykorzystywane jest do budowy sprzętów AGD lub elementów samochodów. Natomiast glin ten połączony z krzemem posiada właściwości antykorozyjne, dlatego wykorzystywany jest do produkcji felg. Dziś trudno sobie wyobrazić świat bez aluminium. Niestety jego niewłaściwe składowanie może prowadzić do degradacji środowiska naturalnego. Aluminium można w niemal stu procentach poddać recyclingowi, więc warto oddawać je do wyspecjalizowanych skupów surowców.

Recycling aluminium – korzyści

Każde aluminium, które zgromadzimy w domu lub firmie można oddać na skup aluminium. Przyczyniamy się w ten sposób do popularyzacji recyklingu. Trzeba wiedzieć, że proces przetwarzania odpadów z aluminium jest złożony i długotrwały.  Jednak jego przetwarzanie się opłaca zarówno firmom, które recycling przeprowadzają jak i nam samym. Oddając puszki do skupu aluminium możemy tylko zyskać. Firmy prowadzące skup surowców wtórnych oferuje atrakcyjne stawki za kilogram surowca. Przyjmuje nie tylko puszki aluminiowe i opakowanie, ale też materiały budowlane, aluminiowe listwy, profile czy elementy konstrukcyjne. Dzięki temu osoba, która oddaje materiały do skupu może dodatkowo zarobić. Największą korzyścią z recyklingu aluminium jest jednak troska o środowisko naturalne. Mamy pewność, że nie trafi ono do lasu, czy na brzeg jeziora, ale zostanie przetworzone do ponownego użytku.

Opracowanie:

Rad-Stal Grzegorz Serafin

Wsola , Warszawska 72A

Podziel się