Materiał Partnera Co warto wiedzieć o miedzi recyklingowej?

Co warto wiedzieć o miedzi recyklingowej?

Wśród metali kolorowych jednym z materiałów, który jest najczęściej poddawany procesom recyklingowym, jest miedź. To ona wyróżnia się wysokimi parametrami technicznymi, nawet po odzysku, będąc wykorzystywana w przeróżnych branżach, od motoryzacyjnej począwszy, na elektrotechnicznej kończąc. Poznaj zatem rynek recykling miedzi.

Dlaczego recykling miedzi jest tak ważny?

Recykling miedzi jest ważny z wielu powodów. Pierwszym z nich jest jednak to, że miedź wykorzystywana jest dzisiaj w dziesiątkach branż. Mowa o energetyce, motoryzacji, elektronice, elektrotechnice, budownictwie, wnętrzarstwie, instalatorstwie i w wielu innych. Spotkać ją zaś możemy m.in. w każdym sprzęcie elektronicznym, co pokazuje, jak duże nakłady na jej wydobycie muszą zostać pokładane. To właśnie olbrzymia ilość miedzi, która jest wykorzystywana do produkcji różnych konstrukcji powoduje dzisiaj, że surowiec ten opłaca się recyklingować. Pozwala to nie tylko na ochronę środowiska, ale na znaczne zmniejszenie kosztów procesów obróbki. W przypadku wydobycia pierwotnego zużywanych jest o kilkadziesiąt procent więcej mediów w postaci wody, czy prądu, a także można zauważyć kilkukrotnie wyższy poziom emitowania szkodliwych gazów do atmosfery. Optymalizacja kosztów i działania proekologiczne to zatem dwa główne powody odzysku miedzi.

Do kolejnego powodu, dla którego miedź jest tak chętnie recyklingowana, zalicza się jej unikalne właściwości techniczne, które w procesie odzysku nie są nawet w najmniejszym ułamku tracone. Miedź recyklingowa nie różni się zatem swoją jakością od miedzi pierwotnie wydobywanej, dlatego marnotrawstwem byłoby, niewykorzystywanie surowców wtórnych, o czym doskonale wiedzą liczne przedsiębiorstwa, skupy metali kolorowych, czy też władze. Tu warto wiedzieć, że dzięki dyrektywom UE, w całej Europie zapotrzebowanie roczne na miedź, jest w 40% nasycone dzięki miedzi recyklingowej!Skupy metali kolorowych i ich znaczenie

Olbrzymia ilość recyklingowanej miedzi w ciągu roku – również w Polsce – powoduje, że na rynku działają nowoczesne skupy metali kolorowych, wyróżniających się innowacyjną infrastrukturą branżową. To one pozwalają na wyselekcjonowanie materiału i na jego zebranie, czego wynikiem jest przekazanie surowców do profesjonalnych firm zajmujących się odzyskiem. Warto zatem zauważyć olbrzymie rynkowe znaczenie skupów złomu, które są obecnie jednym z pierwszym ogniw całego łańcucha recyklingowego. Tu warto wiedzieć, że miedź wtórna, znajduje się głównie w elektroodpadach, które składować mogą dzisiaj tylko certyfikowane podmioty. Jednym z nich jest bydgoski Zakład Obrotu Złomem, który przyjmuje m.in. mosiądz, brąz, aluminium, KO, ołów, cynk, znal, czy nikiel. Z pełną ofertą firmy zapoznać się można zaś na jej dedykowanej stronie www. 

Opracowanie:

Jelińscy Zakład Obrotu Złomem

Bydgoszcz , Przemysłowa 2

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas