Artykuł sponsorowany Co powinno wyróżniać dobre sterowniki do kotłów i parzelników?

Co powinno wyróżniać dobre sterowniki do kotłów i parzelników?

Sterowniki to niewielkie urządzenia przeznaczone do automatycznego sterowania różnymi urządzeniami przemysłowymi, w tym kotłami, parzelnikami, czy komorami wędzarniczo-parzelniczymi, czy kotłami warzelnymi. Dzięki zaawansowanym sterownikom możemy automatycznie programować pracę urządzeń i mierzyć różne wartości fizyczne, które definiują odpowiednie warunki, jak temperatura i ciśnienie.

Ogólne cechy dobrych sterowników mikroprocesorowych

Sterowniki mikroprocesorowe do urządzeń takich jak kotły i parzelniki powinny charakteryzować się przede wszystkim przemysłową konstrukcją, która jest odporna na warunki zewnętrzne i mechaniczne uszkodzenia. Muszą pozwalać nam swobodnie kontrolować i regulować warunki, jak temperaturę wewnątrz komory, np. kotła, w określonym zakresie temperatur oraz kontrolować i regulować temperaturę tzw. płaszcza, a więc czynnika pośredniego. Urządzenia umożliwiają sterowanie urządzeniami wykonawczymi, takimi jak elektrozawory, a także analizowanie i sygnalizowanie stanów awaryjnych. Dobre sterowniki powinny mieć możliwość zaprogramowania wielu programów technologicznych, które można zmieniać w zależności od potrzeb. Warto zwracać uwagę na to, czy wyłączenie zasilania nie spowoduje skasowania zapisanych programów.

Pulpit sterowniczy, kod zabezpieczenia i inne

Dobry sterownik to sterownik o funkcjonalnym i przejrzystym pulpicie, by wszelkie operacje związane z uruchamianiem i programowaniem urządzenia były proste dla osoby obsługującej sprzęt. Najlepiej sprawdzają się sterowniki, które wskazują stan pracy na wyświetlaczach numerycznych i diodach, wyposażone w proste przyciski, jak mówi nam przedstawiciel firmy MIKSTER z Czeladzi. Nie potrzebujemy wyświetlaczy jak w tabletach, czy telefonach nowej generacji, jest to całkowicie zbędne. Dobrze wybrać sterownik do kotłów i parzelników, w którym można wprowadzić kod bezpieczeństwa. Chroni on dane zapisane w pamięci przed niepowołanymi osobami. Gdy chcemy wprowadzić jakiekolwiek zmiany w danych, które dotyczą programów technologicznych, musimy najpierw wprowadzić kod bezpieczeństwa. Wybierając sterownik, warto zwrócić uwagę także na sygnalizację błędów i awarii. Nie warto inwestować w sterownik, który tylko zasygnalizuje nam dźwiękiem, że coś jest nie tak – wybierajmy takie sterowniki, które wyświetlają odpowiednie komunikaty. Błędem może być błąd wejścia kontrolnego, przekroczenie odpowiednich temperatur, błąd sumy kontrolnej RAM, czy przerwa realizacji trybu pracy automatycznej. W instrukcji sterownika znajdziemy informacje o tym, jak sygnalizowane są poszczególne błędy i co możemy zrobić, gdy się pojawią.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas