Materiał Partnera Charakterystyka ręcznych zmieniaczy filtrów Dynisco

Charakterystyka ręcznych zmieniaczy filtrów Dynisco

Być może nie wszyscy słyszeli o amerykańskim koncernie Dynisco. Proponowane przez tę firmę rozwiązania dla przemysłu chemicznego cieszą się dużym uznaniem wśród profesjonalistów. Wśród produktów Dynisco dostępnych również w Polsce są m.in. ręczne zmieniacze filtrów.

Dynisco – globalna marka

Firma Dynisco jest amerykańskim producentem zaopatrującym już od 60 lat przedsiębiorstwa przemysłu chemicznego i przetwórstwa tworzyw sztucznych w innowacyjne wyroby spełniające najwyższe standardy jakości. W laboratoriach Dynisco powstały najwyższej klasy niezawodne czujniki i kontrolery zapewniające firmom z branży chemicznej większą żywotność maszyn, mniej przestojów oraz minimalizację odpadów. Jeśli chodzi o osiągnięcia firmy Dynisco, warto wspomnieć m.in. o przetwornikach do skutecznego pomiaru ciśnienia stopu podczas wytłaczania. Produkt ten zdobył nagrodę jako innowacja 2013 roku. Sukces firmy Dynisco związany jest z wdrożeniem normy jakości ISO 9000, co przekłada się na zwiększaną wydajność oferowanych artykułów. Wśród innowacyjnych produktów i systemów Dynisco są czujniki ciśnienia i temperatury polimeru, wyświetlacze i regulatory, urządzenia laboratoryjne, zmieniacze filtrów, pompy zębate do wytłaczarek oraz wiele innych propozycji.

Czym są ręczne zmieniacze filtrów Dynisco?

Przy projektowaniu ręcznych zmieniaczy filtrów Dynisco wykorzystano metodę końcowego modelowania elementów, co zapewniło uzyskanie pełnej szczelności w warunkach ciśnienia do 690 bar. Wymieniając walory tych produktów warto również wspomnieć o opatentowanej uszczelce aktywowanej, dzięki której możliwa jest praca przy temperaturze polimeru do 450 stopni Celsjusza. Uszczelnienia w ręcznych zmieniaczach filtrów Dynisco są dostępne przez otwarcie stołu przesuwnego, dzięki czemu ich obsługa nie wymaga demontażu. Omawiane zmieniacze filtrów wyposażone są również w wielopozycyjne rozwiązanie dźwigni, które zapewnia zmieniaczowi elastyczność i możliwość odpowiedniego dopasowania się w przestrzeni montażowej, jak również łatwiejszą obsługę. Bardzo ekonomicznym rozwiązaniem zastosowanym w ręcznych zmieniaczach filtrów Dynisco jest połączenie ekstrudera ze zmieniaczem. Dzięki temu nie są potrzebne dodatkowe zaciski. Dostępne są również modele, w których zmieniacz jest sprzężony z ekstruderem. Jeśli chodzi o zakres wykorzystania tych zmieniaczy filtrów Dynisco, mają one zastosowanie we wszystkich procesach wytłaczania, w których dopuszczany jest spadek ciśnienia na czas zmiany sita. Firma Dynisco oferuje 6 modeli zmieniaczy, w których średnica sita wynosi 25-120 milimetrów. 

Podziel się