Materiał Partnera Aktywna piana do tapicerki, czyli pranie na sucho

Aktywna piana do tapicerki, czyli pranie na sucho

Tapicerka samochodowa, jak również wszelkie obicia wykonane z materiałów mają to do siebie, że bardzo łatwo się brudzą. Codzienne czynności czy też zwykła chwila nieuwagi mogą zakończyć się rozlaniem substancji lub upuszczeniem jedzenia, a w efekcie tego powstaniem trudnych do usunięcia plam. Na szczęście współczesne rozwiązania takie jak aktywna piana pozwalają łatwo i sprawnie wyczyścić każdą powierzchnię. Jak wykonać tzw. pranie na sucho?

Zalety czyszczenia przy użyciu aktywnej piany

Tym, co stanowi zdecydowanie największą zaletę aktywnej piany, jest fakt, że umożliwia ona całkowicie bezinwazyjne wyczyszczenie zabrudzonej powierzchni. Dzięki swoim właściwościom rozpuszczającym i absorbującym przenika w głąb materiału, co gwarantuje skuteczne pozbycie się praktycznie każdego zanieczyszczenia. Oprócz tego preparat widocznie odświeża oraz przywraca oryginalny kolor powierzchni, a także nadaje przyjemnego zapachu. Natomiast krótki czas parowania aktywnej piany do tapicerek sprawia, że nie pozostaje po jej użyciu żaden ślad. Nie musimy więc obawiać się także smug lub plam. Dodatkowo dużym plusem jest antystatyczność. Warto podkreślić, że produkt usuwa zabrudzenia zarówno z jedzenia, resztek po gumie, martwych insektów, jak i smarów oraz innych substancji trudno schodzących.

Aktywna piana – zastosowanie

Ze względu na to, że możliwości czyszczenia tapicerki w samochodzie są ograniczone, aktywna piana najczęściej stosowana jest właśnie w tym celu. Jednak uniwersalne produkty takie jak te, które znajdują się w ofercie hurtowni z chemią przemysłową Techpol S Stępiński doskonale sprawdzą się także do wielu innych powierzchni. W pojazdach wykorzystywane są do usuwania zanieczyszczeń z podsufitek, dywaników i foteli, ale można zastosować je również do odświeżenia obić materiałowych we wnętrzach łodzi oraz przyczep kempingowych. Oprócz tego preparat będzie niezwykle pomocny w porządkach domowych takich jak czyszczenie mebli, dywanów lub wykładzin. 

Jak używać preparatu?

Zanim użyjemy preparatu na całej powierzchni, którą chcemy wyczyścić, najpierw lepiej będzie na jej niewielkim fragmencie sprawdzić, czy produkt nie pozostawi ewentualnych śladów. Następnie, gdy mamy pewność, że wszystko jest w porządku, po dokładnym wstrząśnięciu możemy rozpylić środek. Na tym etapie należy chwilę odczekać, aby aktywna piana zaczęła działać i dokładnie wniknęła do zanieczyszczeń. Później trzeba wytrzeć powierzchnię czystą szmatką, natomiast pozostałości preparatu można odkurzyć.

Opracowanie:

Techpol S Stępiński

Konstancin-Jeziorna , Wilanowska 114 lok. 7A

Podziel się