Artykuł sponsorowany ABC profesjonalnego piaskowania

ABC profesjonalnego piaskowania

Piaskowanie to proces, który znakomicie oczyszcza różnego rodzaju powierzchnie. Cieszy się dużą popularnością ze względu na uniwersalność uzyskanych efektów. Najogólniej mówiąc polega on na poddaniu danej powierzchni działaniu materiałów ściernych pod ciśnieniem sprężonego powietrza. Aby został profesjonalnie wykonany, należy pamiętać o doborze odpowiedniego ścierniwa, piaskarki oraz zachowaniu standardów BHP.

Środki użyte do piaskowania

W zależności od pożądanych efektów, można zastosować różne rodzaje materiałów: piasek, metal, śrut, szkło, suchy lód, a nawet rozdrobnione łupiny orzechów kokosowych. Ścierniwo do piaskowania należy dostosować do rodzaju piaskarki, rodzaju powierzchni oraz efektów, jakie chcemy osiągnąć. Na rynku są dostępne między innymi urządzenia penumatyczne, ciśnieniowe, turbinowe (wirnikowe, z kołem wrzutowym), inżektorowe. Z pomocą odpowiedniego sprzętu można zadziałać na daną powierzchnię w różny sposób: oczyścić, ujednolicić lub rozwinąć ją do dalszych zabiegów. Dobrze przeprowadzony zabieg to znakomite efekty, o czym doskonale wie firma  Gm Śrut-Mal Grzegorz Górka, która od lat wykonuje piaskowanie.



Zastosowanie piaskowania

Piaskowanie to proces wykorzystywany w różnych gałęziach przemysłu. Odpowiednio wykonany zapewnia lepsze efekty niż przy szlifowaniu. Piaskowanie znakomicie sprawdza się przy:

  • przygotowaniu powierzchni pod malowanie, laminowanie, metalizację natryskową,
  • usunięciu starych warstw lakierów, farb lub zanieczyszczeń,
  • dotarciu do miejsc trudno dostępnych,
  • zabezpieczeniu antykorozyjnym,
  • usuwaniu rdzy np. z elementów maszyn przemysłowych, części samochodowych, bram, ogrodzeń,
  • renowacji mostów, pomników, fontann,
  • jest również stosowane w procesie uzyskania efektu matowego szkła;

Ten proces wykonany pod okiem profesjonalnej firmy takiej jak Gm Śrut-Mal Grzegorz Górka  znakomicie działa na różnego rodzaju powierzchnie: metal, stal, kamień, drewno, aluminium, a nawet plastik i PCV.

BHP piaskowania

Piaskowanie stwarza ryzyko przedostania się drobin piasku do płuc. Częsta praca przy piaskowaniu naraża pracownika na pylicę, dlatego niezbędne są środki ochrony indywidualnej. Cały proces powinien odbywać się w zamkniętych pomieszczeniach, do których nie mają wstępu osoby postronne. Materiały zużyte należy każdego dnia usuwać na bieżąco. Pomieszczenia powinny być wentylowane, a specjalistyczny sprzęt powinien posiadać odciągi miejscowe. Pracownik powinien być wyposażony w odpowiednią odzież ochronną wraz z hełmem z dopływem świeżego powietrza. Zapewni to pracownikowi komfort pracy i możliwość fachowego wykonania powierzonego zadania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas