Artykuł sponsorowany Zastosowanie paletowych wózków wagowych

Zastosowanie paletowych wózków wagowych

Precyzyjny pomiar wagi danych towarów jest niezbędny w pracy różnego rodzaju zakładów przemysłowych, punktów handlowych zajmujących się sprzedażą hurtową i detaliczną, oraz magazynów. Poza typowymi wagami elektronicznymi, spotykanymi w sklepach w użytku znajdują się również większe urządzenia, takie pomosty wagowe, wagi taśmociągowe czy paletowe wózki wagowe.

Czym jest paletowy wózek wagowy?

Wózki paletowe, zwane potocznie paleciakami, to ręczna odmiana wózka widłowego. Wykorzystywane są one do przemieszczania dużych ładunków na niewielkich dystansach i podnoszenia ich na wielkie wysokości – zazwyczaj do 20 centymetrów nad poziom podłoża. Pierwsze wózki widłowego były produkowane przez szwedzką firmę BT Industries od 1947. Obecnie rynek oferuje wózki, które mimo niewielkich rozmiarów są w stanie przenosić ładunki o masie do nawet 3500 kilogramów. Część z nich posiada dodatkowe funkcje, np. wbudowaną wagę, która umożliwia kontrolowanie ładunku przy odbiorze, przed dostawą w dane miejsce lub w czasie inwentaryzacji.

Zastosowanie wózków wagowych

Paletowe wózki wagowe mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba transportowania dużych ładunków na niewielkich dystansach, a więc między innymi w sklepach wielkopowierzchniowych oraz magazynach. Są łatwe w obsłudze, można nimi operować ładunkami na bardzo niewielkich wysokościach, zatem nie ma ryzyka upuszczenia towaru, zniszczenia go i stworzenia zagrożenia dla osób przebywających w pobliżu. Z tego powodu do obsługi wózków paletowych nie jest wymagane posiadanie dodatkowych uprawnień.

Charakterystyka paletowego wózka wagowego

Jednym z producentów paletowych wózków wagowych jest francuska marka Precia Molen. W jej ofercie znajdziemy urządzenia posiadają następujące parametry:

Maksymalny błąd pomiarowy do 1%. Dokładność pomiaru wynosi, w zależności od masy ładunku: do 200kg/0,2kg, 200-500kg/0,5kg, 500-2000kg/1kg

  • Zasilanie akumulatorowe 12 V DC
  • Wysokość podnoszenia do 120 mm
  • Widelec o wymiarach 1150 x 170 mm z zewnętrznym rozstawem 550 mm
  • Miernik szczelny według IP 65, czujniki i okablowanie według IP 67

Funkcje: totalizacja, pomiary brutto, tara, netto, automatyczne wyłączanie zasilanie po okresie bezczynności.

 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas