Artykuł sponsorowany Technologie gazowe – postaw na kotły kondensacyjne Junkers

Technologie gazowe – postaw na kotły kondensacyjne Junkers

Dzisiaj nowoczesne budownictwo domów jednorodzinnych stawia na stasowanie technologii, pozwalających na tworzenie domów pasywnych tj. energooszczędnych. Mowa nie tylko o odpowiednich izolacjach termicznych, wentylacji mechanicznej z rekuperatorami odzysku ciepła, czy o stosowaniu takich rozwiązań, jak fotowoltaika, czy urządzenia kompensującego moc bierną. Istotne są również technologie gazowe, a w ich obrębie warto szczególnie zainteresować się kotłami kondensacyjnymi, stosowanymi do sieci centralnego ogrzewania i systemów ciepłej wody użytkowej.

Czym jest technologia kondensacyjna?

Technologia kondensacyjna, polega na odzysku części energii, która została wykorzystania np. w procesie tworzenia ciepła w sieciach grzewczych. Kondensacja polega bowiem na skraplaniu gazów, czego przykładem może być nowoczesna konstrukcja kotłów Junkers. To one pozwalają na to, aby para po zetknięciu się z powierzchnią o niskiej temperaturze, mogła skroplić się, a przy tym oddać energię. Dzięki temu tworzy się niemalże pasywny i energooszczędny, zamknięty obieg zapewniający duże oszczędności energetyczne.

Zaletami technologii kondensacyjnej, między innymi nowoczesnych kotłów c.o. i c.w.u., są zatem:

  • efektywniejsze wykorzystanie energii zawartej w paliwie na poziomie nawet 94%,
  • możliwość zastosowania różnych przewodów spalinowo powietrznych,
  • cicha praca urządzeń, a także ich wysoka trwałość (wymienniki są tworzone ze specjalnego stopu aluminiowo-krzemowego z dodatkiem magnezu),
  • kondensat odporny na korozję,
  • zapewnione bezpieczeństwo i prostota eksploatacji,
  • znacznie obniżona emisja szkodliwych substancji (znak „Błękitnego Anioła”), co pozwala na skorzystanie przy modernizacjach z ministerialnego dofinansowania z programu „Czyste Powietrze”.

Jeśli chcesz zatem ją wdrożyć, zgłoś się do takich firm, jak WOD-KAN-GAZ Krzysztofa Głowackiego z Dąbrowej Górniczej (Usługi wodno-gazowo-kanalizacyjne, ciepłownicze i klimatyzacyjne), która gwarantuje między innymi montaż, pierwszy rozruch, instruktaż, czy naprawy oraz przeglądy urządzeń marki Junkers.

Specyfikacja kotłów kondensacyjnych marki Junkers

Stawiając na technologię kondensacyjną, warto również wybrać popularną markę kotłów Junkers. Szczególnie warto wybierać te dwufunkcyjne, wiszące, oczywiście ze źródłem energii gazowym. Urządzenia tego typu zapewniają: kondensacyjną konstrukcję z zamkniętą komorą spalania, płynną modulację mocy, panel sterowania Cotronic III, zapłon elektroniczny, kondensację podczas pracy na potrzeby c.o. i c.w.u., pracę niezależną od powietrza w pomieszczeniu i od ciągu kominowego, wymienniki ciepła c.w.u. „rura w rurze” o wysokiej odporności na złą jakość wody (odporny na zakamienianie), cichą pracę do 36 dB(A). Dla polecanej klasy efektywności energetycznej B, a także klasie podgrzewania wody A, dedykowany jest m.in. sprzęt JUNKERS CERAPUR MIDI ZWB 24-1 RE, o mocy maksymalnej cieplnej 40/30 stopni Celsjusza na poziomie 7,7 kW. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas