Artykuł sponsorowany Różne pH wody a możliwości jej zastosowania

Różne pH wody a możliwości jej zastosowania

Choć woda jest nam niezbędna do życia i składamy się z niej aż w około 70%, w warunkach domowych stosujemy ją głównie do picia, gotowania oraz mycia się. Tymczasem okazuje się, że dzięki procesowi jonizowania wody można poszerzyć jej zastosowania! Co to jest jonizowana woda oraz do czego można jej użyć? I co z tym wszystkim ma wspólnego odczyn pH?

Jonizowanie wody – co to jest?

Proces jonizowania wody polega na przeprowadzeniu elektrolizy, czyli – mówiąc prosto – wydzieleniu z wody związków chemicznych: osobno kwasowych i zasadowych. Do tak oczyszczonej wody można wpuścić je ponownie, jednak już pod pełną kontrolą. W zależności od proporcji otrzymujemy wodę o żądanym pH. Jonizatory, które mogą być wykorzystywane w warunkach domowych, generują aż pięć typów wody o różnym odczynie: od najbardziej kwasowego, poprzez średnio kwasowy, neutralny i średnio zasadowy aż po silnie zasadowy. W zależności od pH woda będzie miała inne właściwości i inne zastosowania, które wykraczają daleko poza picie i mycie się… Co można zrobić z jonizowaną wodą?

Zastosowanie wody a jej odczyn pH

Woda, która nadaje się do picia, ma odczyn zbliżony do neutralnego. Woda kwasowa lub zasadowa, choć nie może być spożywana, znajdzie swoje stałe miejsce w każdym domu. Wyobraź sobie, że możesz niemal całkowicie zrezygnować z domowej chemii – zarówno przy sprzątaniu, jak i pielęgnacji ciała! W zamian dostajesz sposób, który jest przyjazny Tobie i całemu środowisku.

Woda silnie zasadowa (alkalizowana) nadaje się do mycia naczyń (tak, bez płynu!) oraz wszelkich powierzchni, które mają styczność z żywnością, a więc – desek do krojenia, sztućców, stolnic, blatów, wnętrza lodówki i innych. Można także czyścić nią produkty spożywcze.

Woda lekko zasadowa jest idealna dla roślin. Podlewane nią kwiaty doniczkowe bujnie się rozwijają, a wstawione do niej kwiaty cięte dłużej pozostają piękne.

Woda o pH neutralnym sprawdzi się do popijania leków oraz przygotowywania posiłków dla niemowląt – jej chemiczna obojętność sprawia, że w wodzie nie zajdą żadne niepożądane procesy.

Woda lekko kwaśna to kosmetyk marzeń! Delikatne działanie ściągające i bakteriobójcze ułatwia walkę z wypryskami, świeceniem skóry oraz zbyt widocznymi porami. Tonizuje i koi skórę. Potrafi też zdziałać cuda na włosach. Płukanie ich w lekko kwaśnej wodzie domyka łuski włosów, przywracając im zdrową strukturę, a wraz z nią połysk. Blask odzyskają także czyszczone wodą lustra i szkła. A płukane w niej ubrania stają się miękkie.

Woda silnie kwaśna działa bakteriobójczo i umożliwia dokładne oczyszczenie owoców i warzyw z pestycydów. Może służyć jako łagodny środek dezynfekujący zarówno powierzchnie (np. blaty), jak i nasze ręce.

Jonizatory wody pozwalają w pełni wykorzystać jej potencjał, a jednocześnie cieszyć się domem bez chemikaliów. Wszystko, co trzeba wiedzieć o jonizacji, można znaleźć na www.blog.jonizatorywody.pl.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas