Artykuł sponsorowany Mobilne zbiorniki paliwa

Mobilne zbiorniki paliwa

Konieczność uzupełniania paliwa w bakach sprzętu używanego na placach budowy, podczas robót drogowych czy prac na roli, jeszcze do niedawna przysparzała sporych trudności. Dojazd ciężkim sprzętem na stację benzynową łączył się z przestojem w prowadzonych pracach, a co za tym idzie, generował dodatkowe koszty.

Potrzeba posiadania własnych zapasów oleju napędowego w miejscu prowadzenia prac jest oczywista, szczególnie gdy mamy do czynienia z dużą inwestycją – mówi ekspert z portalu Pomysły Na. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się profesjonalne, mobilne zbiorniki paliwa, które umożliwiają bezpieczny transport i przechowywanie, a także łatwe i czyste tankowanie pojazdów.

Wyposażenie zbiorników mobilnych

Mobilne zbiorniki paliwa wyposażone są w zestaw akcesoriów, umożliwiających szybkie napełnienie zbiornika oraz przekazanie paliwa do baku pojazdu. W standardowym zestawie znajduje się przewód ssawny z filtrem, mocna pompa, kabel zasilający i przewód dystrybucyjny z nalewaniem.

Przed uszkodzeniami mechanicznymi i oddziaływaniem czynników pogodowych, wyposażenie zbiornika ochrania specjalna klapa. Dodatkowo każdy zbiornik posiada odpowietrznik skonstruowany tak, by uniemożliwić wyciek paliwa podczas transportu.

Konstrukcja zbiorników mobilnych

W przypadku mobilnych zbiorników paliwa jedną z najważniejszych kwestii jest umożliwienie ich sprawnego transportu. Zbiorniki o pojemności od 200 do 900 litrów po napełnieniu paliwem stają się bardzo ciężkie, toteż do ich przenoszenia niezbędne jest użycie maszyn, takich jak wózki jezdne czy dźwigi.

Z myślą o zastosowaniu wózków widłowych w ich transporcie, dno zbiorników zostało skonstruowane tak, by w specjalne wytłoczenia bez trudu wpasowały się widły wózka. Z kolei zbiorniki o większych pojemnościach posiadają uchwyty umożliwiające unoszenie ich przy pomocy dźwigu.

Specjalne rozwiązania konstrukcyjne zastosowano również we wnętrzu mobilnych zbiorników paliwa. Znajdują się tu dodatkowe przegrody, które zapobiegają ruchom paliwa podczas transportu, dzięki czemu skutecznie zabezpieczają zbiornik i przewożący go pojazd przed ewentualną wywrotką.

Bezpieczeństwo zbiorników

Zbiorniki mobilne o większych pojemnościach posiadają certyfikaty unijne, potwierdzające zgodność z wymogami Umowy Europejskiej ADR. Zbiorniki o pojemności 200 l nie podlegają ograniczeniom i restrykcjom unijnym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas