Materiał Partnera
Ogrodzenia panelowe a palisadowe

Ogrodzenia panelowe a palisadowe

Jeśli w Polsce zapytamy osób stawiających domy, czy warto się odgradzać z pewnością usłyszymy odpowiedź twierdzącą. Dodatkowo zostaniemy pouczeni, że im wyższy, solidniejszy i lepiej kryjący płot tym lepiej. W niektórych krajach jest zupełnie inaczej i ogrodzeń się nie stosuje. U nas jednak trzeba się liczyć z koniecznością poniesienia tego dodatkowego znacznego kosztu i zorganizowania jego montażu. Pojawia się jednak pytanie, jakie ogrodzenie najlepiej wybrać i jakie sprawdzi się w przypadku naszego domu. Dość dużą popularnością na dzisiejszym rynku cieszą się ogrodzenia panelowe oraz ogrodzenia palisadowe.

Czym wyróżnia się ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenia panelowe są stosunkowo tanie, a ich montaż nie nastręcza wielu trudności. W celu ich zamontowania kupujemy zestaw gotowych elementów, które można od razu instalować. Pod takim nazewnictwem najczęściej skrywają się ogrodzenia wykonane ze sztywnej stalowej siatki, które montuje się do stalowych słupków. Panel jest jednak płaskim i prostokątnym kawałkiem drewna lub innego materiału, w związku z czym ten rodzaj ogrodzenia może zostać również wykonany z drewna czy z betonu.

Z roku na rok poziom popularności ogrodzeń panelowych rośnie, ta tendencja raczej się nie zmieni. Inną nazwą tego rozwiązania są ogrodzenia systemowe. Jest to wybór dla wielu osób naturalny, który od co najmniej kilku lat stopniowo wypiera z rynku siatkę ogrodzeniową. Warto zwrócić uwagę, że jest to rodzaj ogrodzenia cechujący się wysokim poziomem uniwersalności. Sprawdza się zarówno na prywatnych posesjach, w fabrykach, magazynach czy w obiektach sportowych, na lotniskach, w budynkach użyteczności publicznej, a nawet w obiektach wojskowych. Sprawdza się w każdym miejscu wymagającym stałego ogrodzenia, szybkiego w montażu, wytrzymałego, estetycznego, ale również ekonomicznego. Ten rodzaj ogrodzenia wyróżnia się nie tylko korzystną ceną, ale również niezwykłą wręcz wszechstronnością zastosowania.

Ogrodzenia palisadowe

Formę ogrodzenia palisadowego można określić jako prostą i nowoczesną. Dostrzegalny jest tu estetyczny minimalizm, jak również wysoka jakość wykonania, które doskonale łączą się z każdym rodzajem architektury w ogradzanych obiektach. Jest to rodzaj ogrodzenia, który jest dość powszechnie i chętnie wykorzystywany w różnego rodzaju obiektach mieszkalnych, przemysłowych czy użyteczności publicznej. Ogrodzenia palisadowe wyróżniają się trwałością, a cale konstrukcje są wytrzymałe i stabilne, dzięki czemu mogą zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa.

Liczne zalety ogrodzeń palisadowych sprawiają, że są one doskonałą alternatywną dla wszelkiego rodzaju płotów kutych, drewnianych czy też ozdobnych, które wyróżniają się znacznie mniejszą uniwersalnością, gdyż nie są odpowiednie do ogradzania wszystkich obiektów, a dodatkowo są najczęściej znacznie bardziej kosztowne.

Dostępne na rynku wzory ogrodzeń palisadowych są bardzo klasyczne, dzięki czemu zyskują charakter ponadczasowy. Dzięki temu nie wyjdą z mody i z pewnością nam się nie znudzą. Ogrodzenia palisadowe cieszą się rosnącą popularnością i z pewnością są istotnym konkurentem dla rozwiązania, jakim są ogrodzenia panelowe. Montaż jednych i drugich nie jest skomplikowany, jednak w przypadku palisadowych musimy liczyć się z nieco wyższym kosztem.

Opracowanie:

Fabi Panel Konrad Majcherek

Trzebina 50A

  • tel. 885 354 740

Podziel się