Materiał Partnera Zalety sprzedaży nieruchomości przez pośrednika

Zalety sprzedaży nieruchomości przez pośrednika

O satysfakcjonującej sprzedaży nieruchomości decyduje wiele okoliczności. Dobra lokalizacja, atrakcyjna cena to czynniki, które pozytywnie wpłyną na udaną transakcję. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy proponowane przez nas warunki sprzedaży nie cieszą się dużą popularnością? Czy warto wówczas zdecydować się na współpracę z pośrednikiem? Jakiego rodzaju korzyści można dzięki niemu otrzymać?

Oszczędność czasu

Każdy, kto choć raz miał do czynienia ze sprzedażą nieruchomości doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to zadanie żmudne, wymagające ogromnego nakładu czasu. Jak poradzić sobie z tym, kiedy na głowie ma się obowiązki związane z pracą zawodową, a nieruchomość chcemy sprzedać szybko i korzystnie dla nas? Z pomocą przychodzi pośrednik, którego praca może dostarczyć nam wielu zalet. Jedną z nich jest oszczędność czasu. Dotyczy to m.in. sporządzenia ogłoszenia o proponowanej przez nas sprzedaży oraz jego późniejszym opublikowaniu w stosownych serwisach. Pośrednik przygotuje opis nieruchomości, a co najważniejsze – dzięki odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu – zwróci uwagę na najbardziej istotne rzeczy, co może przyczynić się do zwiększenia zainteresowania wśród potencjalnych nabywców. Następnie będzie odpowiedzialny za rozpowszechnienie ogłoszenia – czy to w serwisach internetowych, czy w gazetach. Pośrednik w odpowiedni sposób rozreklamuje naszą ofertę, a następnie zajmie się umawianiem spotkań. W przypadku, jeśli znajdzie się chętny na zakup nieruchomości – będzie osobą odpowiedzialną za prawidłowe sfinalizowanie transakcji.

Bezpieczeństwo i…

Współpraca z pośrednikiem opłaca się również z tego powodu, że jest gwarancją bezpieczeństwa zarówno dla osoby sprzedającej, jak i kupującej. Dzięki temu, że dysponuje właściwą wiedzę, pomoże w prawidłowym przygotowaniu umowy, a w razie konieczności wyjaśni niezrozumiałe zapisy. Zadba ponadto o odpowiednie rozliczenie finansowe przeprowadzanej transakcji. Skorzystanie z usług pośrednika jest dla sprzedawcy nieruchomości istotne również z tego powodu, że będzie on odpowiedzialny za zweryfikowanie danych potencjalnego nabywcy. Zapobiegnie to sytuacji, że do oglądania mieszkania zgłoszą się nieuczciwe osoby. Jakie jeszcze są zalety sprzedaży nieruchomości przez pośrednika? Na to pytanie odpowie nasz rozmówca, specjalista z Biura Nieruchomości Afkpol: warto wspomnieć choćby o tym, że zapewnia on właściwe doradztwo zarówno przy wycenie oferty, jak także w skompletowaniu niezbędnych dokumentów. Ponadto poprowadzi stosowne działania marketingowe, co może przyczynić się do szybszego sfinalizowania sprzedaży. Aby cieszyć się z udanej transakcji, warto zdecydować się na współpracę z profesjonalistą, czyli pośrednikiem rzetelnie wykonującym swoje obowiązki zawodowe.

Podziel się