Materiał Partnera Zalety krótkoterminowego wynajmu apartamentów

Zalety krótkoterminowego wynajmu apartamentów

Krótkoterminowy wynajem apartamentów niesie ze sobą wiele zalet. Zarówno dla właścicieli apartamentów, którzy mogą liczyć na pewny i stały zysk, jak i dla osób szukających komfortowego i przestronnego miejsca noclegowego. Przyjrzyjmy się więc bliżej możliwościom, jakie oferuje krótkoterminowy wynajem mieszkań – zarówno z punktu widzenia turysty, jak i właściciela nieruchomości.

 

Wyjeżdżasz na wakacje z całą rodziną, a może we dwójkę? Szukasz miejsca, w którym można zatrzymać się na kilka dni lub tygodni, a jednocześnie czuć się jak w domu? Masz mieszkanie w ciekawej turystycznie okolicy? Rozwiązanie jest proste: apartament na wynajem. Idealny zarówno dla rodzin z dziećmi, par, jak i singli. Dla każdego, kto ceni sobie swobodę i przestrzeń. I dla każdego, kto posiada wolne mieszkanie, które może generować wymierne zyski.

 

Krótkoterminowy wynajem mieszkania na wakacyjny wyjazd

Z punktu widzenia turysty apartament na wynajem jest jedną z najlepszych opcji noclegowych. Kwatery prywatne oferują zazwyczaj atrakcyjne ceny, a jednocześnie zapewniają wysoki komfort. Co więcej, mieszkania są doskonałą opcją na wynajem niezależnie od liczby gości. Oferują komfortowy nocleg nawet dla dużej rodziny, a w przypadku wizyty innych uczestników wycieczki gwarantują wystarczająco dużo miejsca, by każdy mógł swobodnie usiąść. Wyposażone są w liczne udogodnienia, takie jak pralka, żelazko oraz w pełni wyposażona kuchnia. Lodówka i kuchenka, a także naczynia i sztućce umożliwiają samodzielne przygotowanie posiłków, co wiąże się ze znacznymi oszczędnościami. Zwłaszcza, jeśli na wakacje wyjeżdża cała rodzina – samodzielne gotowanie będzie zdecydowanie tańsze niż stołowanie się w restauracji. Zaoszczędzone pieniądze będzie można przeznaczyć na inne przyjemności.

Co więcej, wynajem apartamentu to również gwarancja miejsca parkingowego, a także bliskość głównych punktów miasta. To również bezpieczeństwo, ponieważ osiedle, na którym znajdują się mieszkania na wynajem strzeżone jest całodobowo. Dzięki temu podczas pobytu nie trzeba się niczym martwić: wszystkie niezbędne przedmioty codziennego użytku mamy zapewnione w cenie, podobnie jak spokój i komfort przebywania na ogrodzonym osiedlu. Oczywiście z pięknym widokiem – apartamenty na wynajem zazwyczaj znajdują się w ciekawej okolicy, oferując zarówno ciszę, jak i bliskość najciekawszych atrakcji.

 

Korzyści płynące z wynajmu krótkoterminowego

Wynajem krótkoterminowy jest również niezwykle opłacalny dla właściciela mieszkania. Szacuje się, że wystarczy już dwutygodniowy wynajem, aby zysk był porównywalny z wynajmem długoterminowym. Przy obłożeniu 65% w skali roku możliwe jest uzyskanie nawet 25 tysięcy złotych brutto zysku rocznie. Dodatkowo opłata zazwyczaj płatna jest z góry i nie ma konieczności podpisywania długotrwałej umowy. Jest to rozwiązanie elastyczne, ponieważ umożliwia dowolne zarządzanie apartamentem. Również koszty można zmieniać na bieżąco, w zależności od sytuacji rynkowej. Regularna kontrola apartamentu pozwala na usuwanie usterek i naprawianie zniszczeń zanim przerodzą się w poważniejszy problem. Rozwiązaniem umożliwiającym utrzymanie apartamentu w dobrym stanie, bez konieczności pokrywania szkód wyrządzonych przez najemców z własnej kieszeni jest zwrotna kaucja, pobierana przed rozpoczęciem wynajmu.

Wynajmem lokalu nie trzeba również kierować samodzielnie. Możliwe jest skorzystanie z usług firm oferujących zarządzanie apartamentami, na przykład MS Pro Apartamenty. Współpraca z firmą zewnętrzną to gwarancja zysków, a jednocześnie brak konieczności samodzielnego zarządzania rezerwacjami, dbania o stan techniczny lokalu oraz przygotowywania ofert i komunikacji z potencjalnymi najemcami. W ten sposób lokal generuje zyski, a jednocześnie nie wymaga pracy na pełen etat przy organizacji pobytu: wydawania kluczy, podpisywania umowy i przyjmowania płatności, uzupełniania środków higienicznych, sprzątania i zdawania apartamentu. Warto więc skorzystać z tego rozwiązania, jeśli posiadamy wolny lokal mieszkaniowy w atrakcyjnej lokalizacji.

Podziel się