Materiał Partnera Wyprowadzka z miasta na wieś - czy jest konieczna, aby mieszkać wygodnie?

Wyprowadzka z miasta na wieś - czy jest konieczna, aby mieszkać wygodnie?

W ostatnich latach można zauważyć niegasnący trend przeprowadzania się z dużych aglomeracji miejskich na ich obrzeża. Choć życie na wsi oferuje wiele korzyści, istnieją również wady takiego rozwiązania. Czy zakup domu na wsi jest jedynym rozwiązaniem umożliwiającym komfortowe życie? Przekonasz się czytając niniejszy artykuł.

Dlaczego ludzie chcą kupić dom poza miastem?

Jednym z największych atutów mieszkania poza aglomeracją miejską jest bliskość z naturą. Zielone tereny wzmagają atmosferę spokoju, zaś własny dom z ogrodem oferuje wiele nowych możliwości. Zwolennicy mieszkania na wsi cenią sobie również ciszę, którą można się rozkoszować poza zabudowanymi terenami. Należy jednak w tym miejscu zaznaczyć, iż chęć zakupu, a tym bardziej wybudowania domu wiąże się ze znaczną inwestycją finansową. Wykonanie i wykończenie domu od podstaw wymaga nie tylko wkładu finansowego. Proces ten jest również czasochłonny, co ma szczególne znaczenie dla osób zapracowanych. Czy jedynie zamieszkanie w domu poza miastem może przynieść komfort i spokój?

Mieszkanie w bloku - dlaczego warto je zakupić?

Od kilku lat wśród deweloperów można zauważyć wzrost zainteresowania tworzenia inwestycji będących połączeniem wygodnego życia w sercu miejskiej dżungli. Inwestorzy nowych osiedli mieszkaniowych starają się zapewnić swoim klientom namiastkę życia na wsi blisko centrum miasta. Sukces projektów tego typu jest możliwy, biorąc pod uwagę chociażby warszawski Wilanów. Dzielnica została stworzona w taki sposób, by stać się małym, samowystarczalnym i komfortowym do życia miasteczkiem w środku stolicy. Jakie więc korzyści płyną z inwestycji w dobre mieszkanie?

Zielone tereny

Życie w mieście nie oznacza jednocześnie rezygnacji z otoczenia natury. Nowoczesne inwestycje zakładają zwiększenie częstotliwości występowania terenów zielonych wokół nowych miejsc zamieszkania. Oznacza to, iż mieszkania w nowym budownictwie będą znajdować się nieopodal parku lub lasu, z którego potencjalny klient może swobodnie korzystać. Tereny zielone otaczające nowy blok sprawia, że okolica staje się znacznie spokojniejsza i zachwyca swoim pięknem jego mieszkańców.

Dobra komunikacja

Zdecydowana większość osób musi codziennie dojeżdżać do pracy. Mieszkanie poza aglomeracją miejską znacząco utrudnia ten proces nawet w przypadku posiadania samochodu. Wyjazd do pracy musi być zaplanowany znacznie wcześniej, co niekiedy utrudnia codzienną logistykę. Inwestując w mieszkanie w mieście w odpowiedniej lokalizacji można znacznie skrócić czas potrzebny na dojazd do pracy.

Dostępność sklepów i lokali usługowych

Mieszkając na wsi trudno wyobrazić sobie swobodny dostęp do kina, teatru czy większego marketu spożywczego. Z reguły w niewielkich miejscowościach trudno o miejsca tego typu lub też jest ich niewiele. Mieszkanie w mieście jest związana z większą dostępnością do lokali usługowych i rozrywkowych. Zakup mieszkania w dobrej lokalizacji zapewnia możliwość komfortowego dojazdu do centrum i korzystania z uroków oferowanych przez miasto.

Gdzie warto kupić mieszkanie?

Jak widać na powyższych przykładach, inwestycja w mieszkanie może okazać się równie korzystnym rozwiązaniem co w dom poza miastem. Warto zaznaczyć, iż proces ten jest znacznie łatwiejszy, a już szczególnie w przypadku nowo powstających osiedli mieszkalnych. Jednym z nich jest inwestycja Lubicka 17 biura sprzedaży mieszkań Dompol z Torunia, która zakłada ideę połączenia komfortu życia poza granicami miasta z jego bliskością. Nowoczesne przedsięwzięcia budowlane mają na uwadze, że życie w mieście wiąże się z wieloma wygodami. Na nowo powstałych osiedlach można więc znaleźć odpowiednią ilość sklepów i lokali usługowych pierwszej potrzeby. W miejscach tego typu nie brakuje również zielonych przestrzeni, które znacząco wpływają na komfort życia.

Poszukując mieszkania warto zwrócić się do profesjonalnego dewelopera. Dzięki jego wiedzy i umiejętnościom znalezienie idealnego apartamentu dla singla, pary czy rodziny z dziećmi będzie znacznie wygodniejsze.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas