Materiał Partnera Wsparcie na rynku nieruchomości – na co możemy liczyć?

Wsparcie na rynku nieruchomości – na co możemy liczyć?

Mało kto, z osób niezwiązanych z tematem zawodowo, zna się na operacjach rynku nieruchomości. Kupno, sprzedaż, wynajem – to nie są sprawy, którymi zajmujemy się codziennie. Często mamy z nimi do czynienia tylko kilka razy w całym życiu. Dlatego, jeśli nagle stajemy przed kwestią zmiany mieszkania, możemy nie czuć się wystarczająco kompetentni, by samodzielnie przeprowadzić transakcję. Na szczęście są usługi, które mogą nam pomóc.

Sprzedaż i kupno nieruchomości

Zasady kupna i sprzedaży nieruchomości są dokładnie opisane w przepisach polskiego prawa. Kluczowe jest więc tu szybkie i sprawne przeprowadzenie transakcji. Firma Sim Property oferuje swoim klientom kompleksowe usług między innymi w tym zakresie.

Na przebieg transakcji ma wpływ wiele czynników. Duże znaczenie ma znajomość rynku oraz doświadczenie pośrednika nieruchomości. O tym, jak sprawnie potoczą się formalności decyduje to, jak pośrednik zajmie się wyceną i ogłoszeniem po cenie rynkowej, to, jak sprawnie poprowadzona zostanie prezentacja, sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości oraz negocjacje dotyczące warunków umowy. Udzieli on też pomocy w przygotowaniu dokumentów niezbędnych do sfinalizowania transakcji.

Wynajem mieszkań

Wbrew pozorom wynajem mieszkań wiąże się z wieloma sprawami, o których zarówno właściciel, jak i najemca mogą nie wiedzieć. Nowatorskim rozwiązaniem jest zarządzanie wynajmem. Jego zakres zbliżony jest do zarządzania nieruchomościami w imieniu wspólnoty mieszkaniowej, ale poszerzony dodatkowo o aspekty charakterystyczne dla wynajmu. Obejmuje to obsługę techniczną wynajmowanego mieszkania, negocjacje umowy, egzekwowanie płatności czynszu, przekazywanie i odbiór mieszkania, regularne raportowanie dotyczące stanu i sytuacji mieszkania. To szczególnie atrakcyjne usługi, jeśli decydujemy się na wynajem długoterminowy.

Właściciel mieszkania może pozostawić je w rękach profesjonalistów, którzy nie tylko będą sprawować nad nim opiekę, gdy jest zajmowane przez lokatora, ale również będą aktywnie poszukiwać najemcy.

Mieszkania na wynajem, które są zarządzane przez zewnętrzną firmę to rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo dla obu stron. Umowa projektowana jest tak, aby żadna z nich nie była poszkodowana.

Samo przygotowanie mieszkania pod wynajem może wiązać się z inwestycjami, o których nie wiemy wiele. Powierzenie nieruchomości profesjonalnej firmie, która się tym zajmie, zdejmie z nas ciężar i jednocześnie stanowić będzie zapewnienie, że lokal spełni wymagane standardy i będzie dla potencjalnych najemców atrakcyjny.

Opracowanie:

Sim Property Group sp. z o.o.

Kraków , Paulińska 6

Podziel się