Materiał Partnera Własne miejsce na świecie – czym kierować się podczas wyboru działki budowlanej?

Własne miejsce na świecie – czym kierować się podczas wyboru działki budowlanej?

Własny dom jednorodzinny w zdecydowanej większości przypadków powstaje w 3 etapach. Pierwszym z nich jest oczywiście podjęcie decyzji, drugim zakup działki, a dopiero trzecim – wzniesienie konstrukcji. Często to właśnie druga czynność potrafi przysporzyć inwestorom prawdziwego bólu głowy. Wymaga to uwzględnienia wielu aspektów, które  później będą bezpośrednio decydowały o komforcie naszego życia. Nie bez znaczenia jest także kwestia ceny. Co zatem warto wziąć pod uwagę?

Lokalizacja i warunki geologiczne

Zamieszkanie w domu jednorodzinnym w największej mierze uwarunkowane jest chęcią ucieczki od wielkomiejskiego zgiełku oraz zanieczyszczonego powietrza. To również świetna okazja ku temu, aby znacząco podnieść swój status społeczny i w końcu znaleźć swoje miejsce na świecie. Aby wszystko przebiegało tak, jak sobie wyobrażamy, podczas zakupu działki budowlanej warto zapoznać się z informacjami, dotyczącymi uwarunkowań geologicznych. Szybko może się okazać, iż choć działka będzie położona w malowniczym miejscu, to wzniesienie konstrukcji na glebach takich jak gliny lub iły, choć możliwe, będzie jednak znacznie droższe, niż pierwotnie zakładaliśmy.

Szczególnym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się działki zlokalizowane na obrzeżach dużych miast. Jest to rozwiązanie zapewniające najwięcej korzyści. Przy jednoczesnej możliwości skorzystania ze wszystkich udogodnień miasta, można równie szybko wrócić do siebie i po prostu odpocząć. Co jeszcze może okazać się przydatne podczas wyboru działki?

Ceny działek budowlanych – skąd tak rozbieżność?

Wszyscy ci, którzy podejmowali się już próby znalezienia idealnej działki budowlanej, z pewnością zderzyli się ze sporą rozbieżnością cen. Skąd to wynika? Oczywiście, jak w tego przypadkach bywa, wiele zależy od lokalizacji, aczkolwiek nie jest to parametr najważniejszy. Wszyscy inwestorzy mogą zetknąć się z określeniem działki „uzbrojonej” oraz „nieuzbrojonej”. Choć pojęcia te kierują naszą wyobraźnię na zagadnienia militarystyczne, wcale nie oznaczają przygotowania działki na podjęcie działań zbrojnych. Chodzi tutaj o to, czy działka ma zapewniony dostęp do wszystkich podstawowych mediów takich jak prąd, woda oraz gaz. Jak łatwo się domyślić są one wyraźnie droższe, aczkolwiek inwestor nie musi kłopotać się koniecznością przeprowadzenia wykopów pod instalacje. Analogicznie sprawa wygląda w przypadku działek nieuzbrojonych. Mniejsze koszty na początku, to więcej pracy w przyszłości.

Żadne z tych rozwiązań nie jest ani lepsze, ani gorsze. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy i na co nas stać. Jako że działki budowlanej nie kupuje się raz w tygodniu, zdecydowanie warto skorzystać przy tej okazji z profesjonalnej pomocy, którą są w stanie zagwarantować najlepsze biura nieruchomości takie jak firma 4 Ściany, to właśnie tutaj klienci mogą liczyć na rzetelne doradztwo i miłą atmosferę obsługi. Skorzystanie z oferty biur nieruchomości to także doskonała okazja ku temu, aby porównać ze sobą sporą ilość ofert.

Opracowanie:

4 Ściany Sp. z o.o.

Warszawa , pl. Konstytucji 3 lok. 41

Podziel się