Materiał Partnera
Własne cztery kąty – od kawalerki po willę

Własne cztery kąty – od kawalerki po willę

Branża handlu nieruchomościami przeżywa obecnie swój rozkwit. Klienci poszukują dla siebie najlepszej opcji. Wybór domu czy mieszkania wiąże się nie tylko ze sporymi wydatkami, ale dla wielu stanowi decyzję na całe życie. Jako, że jest to wybór bardzo trudny, inwestorzy poszukują narzędzi, dzięki który mogliby w prosty i wygodny sposób ułatwić sobie decyzję i wstępnie zapoznać się z ofertą.

Z czego można wybierać?

Obecnie rynek handlu nieruchomościami umożliwia klientom bardzo szeroki zakres wyboru jeżeli chodzi o wymarzone lokum. W ofercie zdecydowanej większości firm, inwestorzy znajdą coś dla siebie. Dzięki możliwości intuicyjnego wyszukiwania, sprecyzowanie oczekiwań względem mieszkania czy domu, ogranicza się do kilku kliknięć. Z tak doskonale rozwiązaną sytuacją mamy do czynienia na stronie internetowej Polskiej Giełdy Nieruchomości Komercyjnych. W fachowo skonstruowanej ofercie można znaleźć absolutnie wszystko. Zaczynając od zakupu działek pod budowę wymarzonego domu, poprzez mieszkania z rynku wtórnego oraz pierwotnego, aż do biur, hal czy magazynów.
Bardzo ważną sprawą dla każdego z inwestorów, która najczęściej wynika z zasobności portfela, jest wybór pomiędzy kupnem a wynajmem. O tym, na co można sobie pozwolić, a na co nie, inwestorzy wiedzą najlepiej. Dobrze, że specjaliści do spraw nieruchomości dają im taki wybór.Wynajem czy kupno?

To pytanie zdaje sobie każdy zainteresowany zmianą trybu życia na samodzielny.
W zależności od tego, na jakim etapie znajduje się inwestor, różne sprawy będą decydowały o jego wyborze. Na tę kwestię zdecydowanie nie da się odpowiedzieć w jednoznaczny sposób. Z jednej strony panuje przekonanie, że wynajem mieszkania, a tym bardziej wynajem domu, to nic innego, jak dostarczanie gotówki wynajmującemu. Oczywiście jest w tym sporo prawdy, aczkolwiek w przypadku wzięcia kredytu hipotecznego również oddajemy pieniądze bankowi. Często niemałe. Wynajem wiąże się również z pewnym niedogodnościami, do jakich możemy zaliczyć niezapowiedziane wizyty właściciela czy oskarżenia o spowodowanie szkód. Niemniej jednak, pomimo iż wynajmu nie należy w żadnym wypadku traktować jako inwestycji, bo przecież nasze potomstwo nie będzie mogło skorzystać z mieszkania w przyszłości, to takie rozwiązanie nie naraża inwestora na ogromny wydatek gotówki lub obciążenie kredytem hipotecznym na starcie życia. Wynajem daje również sporą elastyczność. Jako, że już dawno minęły czasy, w których to w jednej firmie pracowało się przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, inwestor nie musi przejmować się faktem, że coś zostawia.

Opracowanie:

Polska Giełda Nieruchomosci Komercyjnych PGN Anna Szymańska

Kłodzko , Bohaterów Getta 11A

Podziel się