Artykuł sponsorowany Własna nieruchomość za granicą. Gdzie warto zainwestować?

Własna nieruchomość za granicą. Gdzie warto zainwestować?

Inwestycje w nieruchomości zagraniczne to coraz częstszy sposób Polaków na ulokowanie swoich oszczędności. Poszukują oni nieruchomości inwestycyjnych nie tylko w krajach europejskich, takich jak Hiszpania czy Chorwacja, ale także w bardziej odległych państwach, wśród których wymienić można, chociażby Dubaj, na którym skupiamy się w tym artykule.  

Jak wygląda rynek nieruchomości w Dubaju?

Zgodnie z danymi podanymi przez Betterhomes Dubaj w 2022 roku w Dubaju zarejestrowano rekordową liczbę transakcji sprzedaży nieruchomości. Wynosiła ona ponad 86 000, a jej łączna wartości 208 miliardów dirhamów, czyli około 56,6 miliardów dolarów. Dane jasno wskazują więc, że rynek nieruchomości w Dubaju cieszy się ogromną popularnością. Zwłaszcza wśród Rosjan, szukających obecnie bezpiecznego miejsca do lokowania swojego kapitału. 

Ile kosztują nieruchomości w Dubaju?

Ceny nieruchomości w Dubaju są porównywalne do tych występujących w większych polskich miastach. Przykładowo mieszkanie o powierzchni 32 m2 można tam kupić już za około 380 tysięcy AED (dirham), których przeliczenie na polską walutę w przybliżeniu wynosi 1:1. Ostateczna cena nieruchomości uzależniona jest natomiast podobnie jak i w naszym kraju od jej lokalizacji. Im jest ona więc dogodniejsza tym cena mieszkania lub domu wzrasta. 

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Dubaju?

Poza porównywalnymi cenami nieruchomości, do tych występujących w Polsce, Dubaj oferuje dla inwestorów także wiele innych korzyści. Przede wszystkim główną zaletą inwestowania w mieszkania i domy w tym kraju, w czym pomóc może między innymi biuro nieruchomości Grunt to nieruchomości, jest to, że nie trzeba w nim odprowadzać podatku od nich. Zwrot z inwestycji w przypadku wynajmowania mieszkania wynosi natomiast w Dubaju nawet do 8% w skali roku. Dla porównania w innych krajach poziom zwrotu z tego typu inwestycji utrzymuje się na średnim poziomie wynoszącym od 2 do 4%. Ponadto Dubaj to państwo, w którym jedynie 30% mieszkańców to rodzimi Emiratczycy. Oznacza to więc, że większość spraw można załatwić w nim w języku angielskim. Z kolei jego sytuacja ekonomiczna, od lat uznawana jest za jedną z najstabilniejszych na całym świecie, za sprawą regulacji rynkowych realizowanych przez rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas