Materiał Partnera Tanie w eksploatacji mieszkania w apartamentowcach

Tanie w eksploatacji mieszkania w apartamentowcach

Dzisiaj na rynku nieruchomości pierwotnych największym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne apartamentowce, które często są wznoszone w stylu modernistycznym, łączącym się z elementami porządku skandynawskiego. Mowa nie tylko o samym wystroju wnętrz – klatek schodowych i korytarzy – a także elewacji oraz terenów zielonych wokół, ale również o wdrażanych zasadach energooszczędności. Obecnie nowoczesne budownictwo stawia bowiem przede wszystkim na tworzenie obiektów pasywnych.

Dlaczego mieszkanie w apartamentowcu jest opłacalne eksploatacyjnie?

Mieszkania w apartamentowcach są bardzo opłacalne eksploatacyjnie przede wszystkim ze względu na wdrożone nowoczesne rozwiązania budownictwa pasywnego tj. energooszczędnego. Przykłady można wymieniać bardzo długo, ale wśród nich ważnymi, są te dotyczące izolacji termicznej. Nowe budynki mieszkalne, najczęściej mają wykonaną innowacyjną termomodernizację, którą wspiera odpowiednio zaprojektowana wentylacja grawitacyjna, lub częściej mechaniczna z rekuperatorami odzysku ciepła. Każdy lokal posiadać również powinien ogrzewanie podłogowe, które dzisiaj uważane jest za jedno z najbardziej wydajnych, a także tworzących zdrowy mikroklimat wnętrz – m.in. nie występuje przy nim zjawisko krążenia w powietrzu kurzu. Warto również wspomnieć o nowoczesnej stolarce okiennej. Systemy okien w apartamentowcach, bardzo często wykonywane, są również w modelu „ciepłego montażu”, gdzie bardzo ważne jest zastosowanie konstrukcji o trzech szybach. To zapewnia najlepsze z możliwych parametrów dotyczących szczelności, wskaźników przenikania ciepła, a także tych związanych z np. akustyką. Przykłady te pokazują, że kupno mieszkania w apartamentowcu to inwestycja nie tylko w komfortowe i piękne „cztery ściany”, ale także tanie w eksploatacji.

Tu warto wspomnieć także o innych udogodnieniach wpływających na niższe rachunki za użytkowanie lokali mieszkalnych w apartamentowcach. Mowa o zastosowaniu innowacyjnych sieci elektrycznych bezpuszkowych, które są w stanie kompensować również moc bierną, czy też stosowaniu płyt indukcyjnych w kuchniach, zamiast np. „gazówek”!

Ceny mieszkań w apartamentach

Jeśli chodzi o ceny mieszkań w apartamentach, warto wiedzieć, że w dużych miastach mogą one być nawet o 30-50% wyższe, niż w tych znacznie mniejszych. Wystarczy przeanalizować rynek pierwotny nieruchomości w Trójmieście i porównać go z inwestycjami np. w oddalonym o 60 km od Gdyni Lęborku. To tam powstaje nowoczesne osiedle Apartamenty Chrobry, tuż przy lesie, w bardzo spokojnej okolicy i ze świetnym dojazdem (droga DK6, planowana ekspresowa S6) do właśnie trzech największych, nadmorskich miast Polski. Cena mieszkania dwupokojowego, o powierzchni 33,56 metrów kwadratowych, na parterze to 139.900 złotych. Do każdego lokalu przypisane jest własne miejsce parkingowe, na grodzonym terenie pełnym zabezpieczeń alarmowych.

Z pełną ofertą właśnie mieszkań w Apartamentach Chrobry, warto zapoznać się na stronie Agencji Nieruchomości FIMA, która jest w stanie znaleźć dla Ciebie również inne mieszkania, lokale użytkowe, czy domy pod wynajem, oraz do kupienia.  

Podziel się