Artykuł sponsorowany Spółdzielnia Mieszkaniowa w Górze Kalwarii: Interesy właścicieli mieszkań w rękach specjalistów

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Górze Kalwarii: Interesy właścicieli mieszkań w rękach specjalistów

Spółdzielnia mieszkaniowa działa w interesie swoich członków, czyli osób posiadających prawa lub udział w prawach do lokali, którymi zarządza. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Górze Kalwarii zarządza swoimi nieruchomościami, dba o potrzeby członków, a także wysoką jakość życia na jej obszarze. Z czym jeszcze wiąże się działalność takiego podmiotu? Sprawdź najważniejsze informacje!

Zadania spółdzielni mieszkaniowej - czym zajmują się jej przedstawiciele?

W związku z kluczowym celem działalności spółdzielni mieszkaniowych, jakim jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych członków, podmiot realizuje wiele działań, które dążą do jego spełnienia. Podstawą działalności Spółdzielni Mieszkaniowej w Górze Kalwarii jest zarządzanie posiadanymi nieruchomościami, co oznacza udzielanie się w procesach sprzedaży lokali mieszkalnych i usługowych, ale także w ich wynajmie krótko i długoterminowym oraz dzierżawach. Przedstawiciel podmiotu dodaje:

Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych umożliwia nam budowanie i zakup budynków, których przeznaczeniem jest służenie członkom spółdzielni. Może to dotyczyć budynków typu bloki, gdzie znajduje się wiele oddzielnych lokali mieszkalnych, jak i domów jednorodzinnych, do których prawa własnościowe przenosimy następnie na rzecz członków.

Działalność spółdzielni może także wiązać się z pomocą członkom w różnych obszarach podczas budowy obiektów mieszkalnych. Dokładny zakres i profil działania spółdzielni określa się za pomocą jej statutu z uwzględnieniem praw nadanych przez odpowiednie ustawy, a także rzeczywistych potrzeb wspólnoty.

Spółdzielnia mieszkaniowa poza udziałem w transakcjach sprzedaży, budowy i wynajmu poszczególnych obiektów, realizuje także zadania, które mają na celu utrzymanie wysokiej jakości i komfortu życia na obszarze, który jej podlega. Może to oznaczać zatrudnianie podmiotów dbających o porządek, ale także monitorowanie i usuwanie różnego rodzaju awarii.

Struktura organizacyjna i prawa członków spółdzielni mieszkaniowej

Spółdzielnia to sformalizowany podmiot gospodarczy, w związku z czym konieczne jest, by posiadała konkretną i rozbudowaną strukturę organizacyjną. Przynajmniej raz w roku odbywa się tzw. Walne Zgromadzenie, w którym uczestniczą członkowie. Rada Nadzorcza wybierana w trakcie takiego spotkania ma za zadanie nadzorować działalność spółdzielni mieszkaniowej. Zarząd planuje działania, kieruje ich realizacją i stanowi organ reprezentacyjny.

Członkiem spółdzielni może zostać osoba fizyczna oraz małżonkowie posiadający prawa do lokalu. Każdy z nich nabywa prawo do otrzymania odpisu statutu oraz wszelkich ważnych dokumentów, w tym regulaminów, kopii uchwał i protokołów, czy też faktur i umów związanych z działalnością podmiotu. Dodatkowo członkowie mają prawo do uczestniczenia w walnym zgromadzeniu, wyborach do organów spółdzielni, a także zgłaszania projektów uchwał i żądań.

Opracowanie:

Spółdzielnia Mieszkaniowa

Góra Kalwaria , Pijarska 44 lok. 2a

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas