Materiał Partnera Spokój domu jednorodzinnego kontra komfort mieszkania w bloku

Spokój domu jednorodzinnego kontra komfort mieszkania w bloku

Osoby poszukujące idealnej nieruchomości dla siebie stają przed dylematem? Dom jednorodzinny czy mieszkanie w bloku? Mogłoby się wydawać, że rozwiązaniem problemów jest kwota, jaką dysponuje inwestor, tymczasem za podobne pieniądze można kupić zarówno nieruchomość w centrum miasta, jak i budynek wolnostojący w pobliskiej, spokojniejszej miejscowości. Przy podjęciu decyzji należy więc kierować się indywidualnymi preferencjami. Jakimi?

Potencjał domu jednorodzinnego

Największą zaletą nieruchomości położonej poza miastem jest odległość od wielkomiejskiego zgiełku. Nie każdy lubi przez całą dobę słyszeć gwar tętniącego życiem centrum czy też na każdym kroku spotykać się z korkami na ulicach i kolejkami w sklepach. Do atutów należy zaliczyć również metraż domów jednorodzinnych, które najczęściej składają się z dwóch pięter, a do ich bryły dołączony jest jeszcze co najmniej jednostanowiskowy garaż. Na własnej działce właściciel będzie czuł się bardziej swobodnie, a odpowiednie ogrodzenie zapewni mu tak pożądaną w dzisiejszych czasach prywatność.

Dom jednorodzinny z ogrodem to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które potrzebują dużej przestrzeni, ale również własnego kawałka podwórka, na którym będzie można stworzyć plac zabaw dla najmłodszych, relaksujący kącik tarasowy dla rodziców, a także przydomowy warzywniak dla pasjonatów własnych upraw. Nie oznacza to jednak, że zakup nieruchomości wolnostojącej, na przykład z rynku wtórnego, nie będzie miało swoich wad. Zalicza się do nich przede wszystkim wysoka cena samego domu, ale również związane z dojazdami oraz utrzymaniem budynku. W takim razie może jednak mieszkanie w bloku?

Dlaczego warto kupić mieszkanie w bloku?

Największym atutem mieszkania w bloku jest oczywiście jego lokalizacja – łatwy dostęp do lokali usługowych w postaci fryzjerów czy kosmetyczek, bliskość supermarketów i sklepów osiedlowych, komfortowe połączenia komunikacyjne z resztą miasta, które pozwalają zostawić auto w garażu, a także możliwość wyboru szkoły i przedszkola dla dziecka to kwestie, które przemawiają na korzyść zakupu lokum w centrum. Należy jednak pamiętać, że o atrakcyjności mieszkania w bloku, będzie decydować również jego metraż, który znacząco będzie różnił się od wielkości domu. Jak zauważa specjalista z firmy Kama Nieruchomości, w przypadku zakupu lokalu na osiedlu trzeba również liczyć się z obecnością sąsiedztwa.

Przy wyborze rodzaju nieruchomości trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak cena, metraż, położenie, a także stan mieszkania lub domu z rynku wtórnego. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić się z prośbą o pomoc do doświadczonego biura nieruchomości, które ostatecznie rozwieje wszelkie wątpliwości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas