Materiał Partnera Nowe mieszkania w Kielcach. Jak znaleźć dobre oferty?

Nowe mieszkania w Kielcach. Jak znaleźć dobre oferty?

Poszukiwania wymarzonego mieszkania mogą trwać wiele miesięcy. Nawet w tak dużym mieście, jakim są Kielce, często trudno znaleźć lokal, który spełniłby wymagania przyszłych właścicieli. Można zdecydować się na mieszkanie w centrum miasta, na jego obrzeżach czy na osiedlu. Jednak niezależnie od tego, czego szukają inwestorzy, warto dowiedzieć się, jak szukać nieruchomości, aby znaleźć idealną ofertę.


Czy wymarzone cztery kąty można znaleźć w Internecie?

Oczywiście, nowe mieszkanie w Kielcach można znaleźć za pośrednictwem Internetu. Trzeba jednak zawsze dokładnie czytać takie oferty.

Na portalach sprzedażowych ogłaszają się osoby, które twierdzą, że mają na sprzedaż nowe mieszkanie. Jednak może się okazać, że zostało one wybudowane niedawno, ale zdążyło już być używane i zamieszkiwane. Tym samym oznacza to, że jest już zaaranżowane, wykończone, a niekiedy będzie wymagało drobnego remontu.

Dlatego też osoby, które poszukują nowego mieszkania, powinny zwracać uwagę, czy prezentowana oferta dotyczy rynku wtórnego, czy pierwotnego. Tylko w tej drugiej sytuacji można liczyć na to, że nabywca będzie pierwszym właścicielem nieruchomości. Takie oferty to lokale wystawiane na sprzedaż przez deweloperów.


Poszukiwania z pośrednikiem

Niektórzy nie wiedzą, jak samodzielnie zająć się poszukiwaniami i kupnem mieszkania w Kielcach. Chcąc zainwestować w lokal, pierwsze swoje kroki kierują do pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Pośrednik na pewno będzie miał w swojej ofercie zarówno mieszkania pochodzące z rynku wtórnego, jak i z pierwotnego. Jednak trzeba pamiętać o tym, że jego usługi nie są bezpłatne. Ma z góry ustaloną stawkę lub pobiera procent od wartości kupowanego mieszkania. Bywa, że za jego pomoc trzeba słono zapłacić. Dlatego warto przyjrzeć się innym rozwiązaniom, które zagwarantują znalezienie najlepszej oferty bez konieczności opłacania wysokiej prowizji.


Oferta dewelopera

Na stronie internetowej dewelopera można znaleźć informacje na temat inwestycji realizowanych przez niego w Kielcach i o sprzedawanych mieszkaniach. Lokale te są nowe, w atrakcyjnej lokalizacji i niezwykle funkcjonalnie zaprojektowane.

Poszukiwania nowego mieszkania w Kielcach warto zacząć od odwiedzin na stronie internetowej dewelopera. Następnie można umówić się z pracownikiem w biurze, aby zapoznać się ze szczegółami oferty. Kupienie mieszkania z rynku pierwotnego prosto od firmy realizującej inwestycję budowlaną nie generuje kosztów związanych z prowizją pośrednika, a nabywca unika także konieczności płacenia podatku od czynności cywilnoprawnych podczas podpisywania umowy u notariusza” – mówi ekspert z firmy Kasiński Investment.

Zaglądając na stronę internetową dewelopera, można znaleźć informacje na temat metrażu, liczby pomieszczeń, a nawet zobaczyć rzut mieszkania.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas