Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę przy wyborze zarządcy nieruchomości?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zarządcy nieruchomości?

Zarządzanie nieruchomościami to bardzo duże wyzwanie. Do profesjonalnego pełnienia tej funkcji niezbędne są bowiem: doświadczenie, merytoryczne przygotowanie oraz umiejętność wykorzystywania swojej interdyscyplinarnej wiedzy, tak by przyniosła ona jak najwięcej korzyści. W związku z tym, wielu inwestorów decyduje się na powierzenie tego zadania zewnętrznej firmie. Przeczytaj, jakie cechy powinien mieć dobry zarządca.

Kompetencje i doświadczenie – klucz do sukcesu

Kluczową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze zarządcy nieruchomości, jest jego zakres wiedzy. Osoba, z którą chcemy podpisać umowę i powierzyć jej zarządzanie posiadłościami, powinna posiadać szerokie kompetencje z zakresu:

  • zagadnień prawnych, w tym dotyczących prawa budowlanego,
  • finansów i księgowości,
  • planowania i organizacji.

Dzięki temu zyskamy pewność, że nasz interes reprezentuje kompetentna osoba, potrafiąca wybrnąć z każdej – nawet skomplikowanej – sytuacji problemowej. Oprócz kompetencji, ważne jest także doświadczenie. Dzięki temu, że zarządca jest już znany na rynku i posiada wiele kontaktów, możemy liczyć na dodatkowe ułatwienia czy zniżki. Oprócz tego, zarządca, który ma pod sobą wiele wspólnot, przyjmuje nieco inny, bardziej profesjonalny -  niż osoba dopiero wchodząca na rynek pracy – styl zarządzania nieruchomościami.

Zdolności interpersonalne

Komunikacja interpersonalna, a właściwie doskonałe umiejętności z tego zakresu – to kolejna cecha, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze zarządcy. Utrudniony kontakt – w szczególności w razie awarii lub podczas podejmowania istotnych decyzji – jest bardzo dużą przeszkodą w prawidłowym funkcjonowaniu nieruchomości. W związku z tym już na wstępie warto zaobserwować, czy zarządca:

  • jest dla nas dostępny i stosunkowo szybko odpowiada na wiadomości,
  • komunikuje się także za pośrednictwem Internetu i czy zaznacza tam swoją obecność.

Opinia na rynku

Ważnym elementem jest również powszechne przekonanie na temat firmy, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami. Warto zwrócić uwagę, jakie wpisy odnośnie zarządcy pojawiają się na poszczególnych stronach internetowych oraz czy osoby, które już korzystały z tych usług są zadowolone. Oczywiście, każda ocena jest subiektywnym odczuciem, ale jeśli bardzo dużo osób wypowiada się na temat firmy w podobny sposób – powinno być to dla nas znaczącym sygnałem. Najlepiej, aby zarządca, z którego usług zdecydujemy się skorzystać posiadał wszystkie - wymienione w artykule - cechy. Szerokimi kompetencjami, zdolnościami interpersonalnymi oraz bardzo dobą opinią charakteryzuje się firma KINGDOM Zarządzanie Nieruchomościami Marta Twardowska-Król z ChełmaWarto więc rozważyć współpracę 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas