Materiał Partnera Na co zwracać uwagę, kupując działkę budowlaną?

Na co zwracać uwagę, kupując działkę budowlaną?

Planujesz zakup działki i chcesz mieć pewność, że nie przepłacisz? Kupno nieruchomości to ogromny wydatek, dlatego każdy chce mieć pewność, że cena działki będzie odzwierciedlała jej realną wartość. Na co należy zwracać uwagę i dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego biura nieruchomości? Nie kupuj w ciemno – przeczytaj nasze porady i zyskaj pewność, że nie kupisz przysłowiowego kota w worku!

Na co musisz uważać?

Już na samym wstępie trzeba zaznaczyć, aby nigdy nie wierzyć na słowo. Pamiętaj, że właścicielowi nieruchomości zależy na szybkiej i korzystnej sprzedaży, dlatego wiele osób po prostu kłamie w ogłoszeniach lub – jak można to nieco delikatniej ująć – lekko nagina fakty. Prywatne ogłoszenia nie zawsze zawierają rzetelne informacje, dlatego w pierwszej kolejności musisz je zweryfikować na własną rękę. I choć dla większości osób wydaje się to abstrakcyjne, niektórzy nabywcy kupują nieruchomość, której nie widzieli na własne oczy! Nie trudno się domyślić, że w ten sposób można się rozczarować i kupić działkę niewartą swojej ceny.

Co wpływa na wartość działki?

Na funkcjonalność działki budowlanej – a co za tym idzie również cenę – wpływa wiele czynników. Wśród najważniejszych można wymienić:

  • wielkość,
  • kształt,
  • lokalizacja,
  • infrastruktura,
  • otoczenie posesji,
  • najbliższe plany zagospodarowania.

Zdecydowanie najkosztowniejszym czynnikiem jest lokalizacja. Najwyższe ceny mają nieruchomości usytuowane na terenach wiejskich, które znajdują się w pobliżu dużych miast. Tak naprawdę każda, nawet najmniejsza zaleta może wpływać na gwałtowny wzrost ceny. Czasami lepiej jest zdecydować się na nieco mniej prestiżową lokalizację, niż wydawać dodatkowe dziesiątki tysięcy na ziemię, której wartość jest uzależniona wyłącznie od położenia.

Dlaczego warto skorzystać z usług biura nieruchomości?

Profesjonalne biura nieruchomości (np. BJ Nieruchomości) są w stanie w ekspresowym tempie znaleźć działkę, która będzie nie tylko w doskonałej lokalizacji, ale też atrakcyjnej cenie. Zarobki w Polsce są zróżnicowane, dlatego nie każdego stać na zakup nieruchomości od ręki. Jak wygląda zakup działki przez biuro nieruchomości? Najpierw przedstawiciel biura przeprowadza wywiad z klientem, aby poznać jego potrzeby. Następnie wspólnie ustalają maksymalną kwotę, jaką jest w stanie zapłacić klient za działkę idealnie dostosowaną do swoich oczekiwań. Dzięki temu nie musisz poświęcać czasu na poszukiwania na własną rękę! Wystarczy jedno spotkanie, aby znaleźć perfekcyjną nieruchomość!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas