Materiał Partnera Kupić czy wynająć – oto jest pytanie

Kupić czy wynająć – oto jest pytanie

Wszyscy zainteresowani rozpoczęciem samodzielnego życia, z dala od domu rodzinnego, mają do wyboru 2 opcje. Pierwszą z nich jest oczywiście zakup własnej nieruchomości, a drugim wynajem. Wbrew powszechnie panującej opinii, nie jest to decyzja prosta, ponieważ każde z rozwiązań niesie ze sobą szereg określonych wad oraz korzyści. Wszystko, jak to zwykle w tego typu przypadkach bywa, zależy od tego, czego oczekujemy i na co możemy sobie pozwolić. Co zatem warto wiedzieć na ten temat?

Nowe życie, nowe mieszkanie – korzyści i wady zakupu

Głównym czynnikiem, który może stwarzać pewne problemy z bezpośrednim zakupem nieruchomości, jest wysoka cena. Przed 30 rokiem życia rzadko kto może pochwalić się posiadanymi oszczędnościami, których wartość oscyluje w granicach kilkuset tysięcy złotych. Choć przypadki takie oczywiście się zdarzają, to na pewno należą do rzadkości. W zdecydowanej większości przypadków inwestorzy dysponują jedynie częścią niezbędnych do realizacji tego celu środków. Istnieje zatem konieczność zaciągnięcia kredytu, a co za tym idzie, spłacania go przez najbliższe 30 lat.

Niemniej jednak, choć obciążenie finansowe jest na pewno odczuwalne, to łatwiej żyje się ze świadomością, iż na co dzień przebywamy w naszej, prywatnej przestrzeni. Możemy ją dowolnie remontować i kształtować wedle potrzeb. Mieszkanie takie w przyszłości może stać się także doskonałym zabezpieczeniem finansowym dla naszych dzieci. A jak sprawa wygląda z wynajmem?

Wynajem mieszkań – dla kogo?

Wynajem mieszkania często postrzegany jest w kategoriach wyboru drugiej kategorii. Nie można jednak zapominać, iż oferta taka jest niezwykle potrzebna. Dlaczego? Otóż dlatego, że wiele wykonywanych obecnie zawodów wiąże się z częstą koniecznością zmiany miejsca zamieszkania. Osoby takie nie mogą pozwolić sobie jednocześnie na wysokie wydatki związane z zakupem nieruchomości i trwałe zakorzenienie się w jednym miejscu. Wynajem to również doskonała oferta dla wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować, czy obecna sytuacja mentalna i finansowa, pozwala im na rozpoczęcie dorosłego życia. Jeżeli zaś chodzi o koszty wynajmu, to bardzo często są one równe lub nawet nieco wyższe od miesięcznej raty kredytu. To ważne, aczkolwiek osoby wynajmujące mogą po prostu zerwać z odpowiednim wyprzedzeniem swoją umowę, a nie są obciążone wieloletnim zobowiązaniem.

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na kupno, czy wynajem, w znalezieniu wymarzonego mieszkania z pewnością pomogą nam pracownicy najlepszych biur nieruchomości, do których zalicza się firma 4 Ściany. To właśnie w takich miejscach inwestorzy mogą liczyć na indywidualne podejście do każdego ze zleceń oraz bardzo atrakcyjne warunki cenowe.

Opracowanie:

4 Ściany Sp. z o.o.

Warszawa , pl. Konstytucji 3 lok. 41

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas