Materiał Partnera Jak znaleźć wymarzone mieszkanie w Warszawie?

Jak znaleźć wymarzone mieszkanie w Warszawie?

Warszawa – stolica kraju i wymarzone miejsce do życia dla tysięcy osób pochodzących z innych regionów Polski. Miasto piękne i dostojne, oferujące swoim mieszkańcom wiele możliwości w zakresie pracy, nauki i rozrywki. Jest tylko jeden problem. Mieszkania w Warszawie są bardzo drogie. Jak w gąszczu ofert znaleźć nieruchomość, na którą będzie nas stać i która zwyczajnie przypadnie nam do gustu?

Sprecyzuj swoje oczekiwania

Jeden portal z nieruchomościami, tysiące ogłoszeń. Co robić? Przeglądać wszystkie po kolei w nadziei, że w końcu trafimy na mieszkanie, które zechcemy zobaczyć na żywo? To strata czasu. Zanim w ogóle zaczniemy przeglądać ogłoszenia, ustalmy, jakiego lokalu poszukujemy. Interesuje nas kawalerka na Ursynowie czy może szukamy nieruchomości z myślą o powiększeniu rodziny? Jakim budżetem dysponujemy? Chcemy kupić mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego? Które dzielnice Warszawy interesują nas najbardziej? To podstawowe pytania, jakie powinniśmy sobie zadać.

Odpowiedzi pozwolą nam określić zakres poszukiwań. Jednak dla osób, które zamierzają kupić mieszkanie po raz pierwszy w życiu, podjęcie ostatecznej decyzji może być trudne. Wielu inwestorów przerasta ogrom formalności. Inni zaś nie wiedzą, na co zwracać uwagę podczas oględzin wybranej nieruchomości. W takim wypadku nie warto pozostawiać niczego przypadkowi. Pamiętajmy, że mamy zamiar wydać kilkaset tysięcy złotych. Dobrze więc mieć przy swoim boku kogoś, kto zagwarantuje nam, że zainwestowanie tak wysokiej kwoty nie skończy się rozczarowaniem.

Poproś o pomoc doświadczonego agenta

O pośrednikach nieruchomości krąży wiele sprzecznych informacji. Mówi się, że interesuje ich tylko zarobek, a nie faktyczna pomoc osobom, które chcą kupić lub sprzedać mieszkanie. Fakt jest natomiast taki, że sprawdzona agencja dba nie tylko o zysk, ale przede wszystkim – o zadowolenie swoich klientów. Dlaczego warto szukać mieszkania z pośrednikiem? Jak tłumaczy specjalista z firmy Zamieszkaj.Pl – tym, co wyróżnia agentów, jest doświadczenie w obrocie nieruchomościami oraz doskonałe rozeznanie w branży.

Dobry pośrednik jest w stanie zrobić wiele, by znaleźć mieszkanie, które spełni nasze oczekiwania. Oczywiście, taka usługa jest dodatkowo płatna, ale współpraca z biurem nieruchomości pozwoli oszczędzić nam wiele czasu i nerwów. Agent zajmie się przygotowaniem oferty, negocjacjami ze sprzedającym oraz obsługą formalną transakcji. Nam pozostanie jedynie spotkanie u notariusza, podczas którego wybrana nieruchomość stanie się naszą własnością.

Opracowanie:

zamieszkajpl

Warszawa , Płocka 5a lok. 119

Podziel się