Materiał Partnera Jak korzystnie sprzedać mieszkanie?

Jak korzystnie sprzedać mieszkanie?

Sprzedaż mieszkania coraz częściej wiąże się ze stresem i mnóstwem czasu, jaki trzeba poświęcić na kontakt z klientami. Potencjalni nabywcy przychodzą i odchodzą. Czasami pojawiają się ich dziesiątki, a transakcja i tak nie dochodzi do skutku. Winę za to ponosi zapewne nie tylko nieodpowiednio przygotowane mieszkanie. Przyczyn może być więcej, a z niektórych z nich, po prostu nie zdajesz sobie sprawy. Dowiedz się więc, jak korzystnie i szybko sprzedać mieszkanie.

Sprzedaż mieszkania – jak oszacować jego wartość?

Jak samodzielnie oszacować wartość mieszkania? Jest to niezwykle problematyczne. Wiele osób robi to po prostu „na oko”. Skutek? Zazwyczaj zbyt zawyżona cena. Właśnie z tego względu, mnóstwo sprzedających korzysta z usługi home stagingu, którą można nazwać również marketingiem nieruchomości.

Specjaliści są w stanie precyzyjnie i szybko wycenić wartość każdego mieszkania oraz przygotować je do sprzedaży tak, aby było bardziej atrakcyjne. W pierwszej kolejności kierują się jego lokalizacją. Paradoksalnie największą popularnością cieszą się te, które znajdują się w centrum miasta wśród zieleni. Każdy nabywca najbardziej ceni sobie naturę połączoną z korzystnym usytuowaniem.

Równie istotnymi czynnikami, wpływającymi na cenę, są metraż, szacunkowe koszty utrzymania mieszkania, jak i wiek obiektu. Jeśli więc chcesz z powodzeniem zająć się sprzedażą mieszkania, zastanów się nad skorzystaniem z pomocy profesjonalnego pośrednika nieruchomości. Trafne wycenienie wartości oznacza korzyści dla obydwóch stron. Ty będziesz cieszyć się z jak najwyższego zarobku, a nabywca z uczciwego zakupu.

Sprzedaż mieszkania a jego prezentacja

Estetyczny wygląd mieszkania to podstawa. Zazwyczaj nabywcy zwracają największą uwagę na kuchnię i łazienkę. Brudne kafelki, zacieki na ścianach, czy zarwana umywalka nie zachęcają do zakupu.

Przed sprzedażą mieszkania warto więc zadbać o home staging, czyli przygotować lokal tak, by wydawał się bardziej atrakcyjny. Najczęściej wystarczy zrobić mały remont. Odświeżenie ścian, przykręcenie klamek, wypastowanie podłogi – takie drobne zmiany mają ogromny wpływ na wygląd wnętrza. Warto też zadbać o oświetlenie nieruchomości. Rozjaśnienie sufitu, dodatkowe LED-y i lekkie zasłonki potrafią znakomicie ożywić pokoje i pozbyć się ponurego mroku.

Jeśli już mieszkanie zostanie doprowadzone do zadowalającego wyglądu, niesamowicie istotna jest jego prezentacja. W tym przypadku znów na ratunek przychodzi profesjonalny agent nieruchomości, którego zadaniem jest uwypuklenie zalet obiektu. Taka osoba łączy w sobie cechy marketingowca i psychologa, gdyż musi odpowiednio wpływać na odbiorcę.

Wykonanie odpowiednich zdjęć jest niezbędne. Jak mówi specjalista z #Nieruchomości, pierwsze wrażenie jest najważniejsze, jak w każdej dziedzinie życia. Prześwietlone i nieestetyczne zdjęcia odstraszą każdego potencjalnego nabywcę.

Jednak najważniejszy moment to oglądanie mieszkania przez zainteresowanego. Pamiętaj, że posprzątane i zadbane kojarzy się wygodą i sprawia wrażenie przytulnego miejsca. Poza tym koniecznie schowaj wszelakie pamiątki i osobiste rzeczy – niech przyszły właściciel nie utożsamia tego miejsca z Tobą. Powinien widzieć gotowość mieszkania na jego przyjęcie, a przedmioty personalizujące nieruchomość potrafią skutecznie odstraszyć.

I w tym przypadku na ratunek może przyjść profesjonalista. Pośrednik nieruchomości jako prawdziwy marketingowiec, może przeprowadzić takie spotkanie za Ciebie. Nawiązując nić porozumienia z nabywcą i zyskując jego zaufanie, skuteczne sfinalizuje cały proces zakupu, oszczędzając Twój czas i nerwy. Stawiając więc na pewne rozwiązania, sprawnie i opłacalnie sprzedasz swoje mieszkanie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas