Materiał Partnera Jak bezpiecznie wynająć komuś mieszkanie?

Jak bezpiecznie wynająć komuś mieszkanie?

Decydując się na wynajem mieszkania, możesz sporo zyskać, lecz jest to również ogromne ryzyko. Nieuczciwi najemcy nie należą do rzadkości, dlatego na każdym etapie wynajmu trzeba mieć się na baczności. W jaki sposób wynająć mieszkanie, aby nie zostało zniszczone przez najemcę i regularnie otrzymywać za nie zapłatę? Zanim zdecydujesz się na wynajem – koniecznie przeczytaj!

Ubezpieczenie OC – czy warto wykupić?

Zaskakujące jest, jak wiele osób wynajmujących mieszkania nie zdaje sobie sprawy, że może wykupić ubezpieczenie OC. Wynika to najprawdopodobniej z trzymania się przestarzałych reguł, zwłaszcza w przypadku osób starszych, które nie aktualizują swojej wiedzy w zakresie wynajmu. Ubezpieczenie OC chroni właściciela mieszkania przed szkodami spowodowanymi przez najemcę. Składki nie są wysokie, dlatego nawet się nie zastanawiaj – zabezpiecz swoje mienie i finanse we właściwy sposób! Jeśli poszukujesz korzystnego ubezpieczenia, możesz skorzystać z profesjonalnego doradztwa, które oferuje np. biuro nieruchomości Al-Fa, którego siedziba znajduje się we Wrocławiu.

Wynajem nieruchomości z pośrednikiem

Jeśli już mowa o pomocy biura nieruchomości, warto zdecydować się na kompleksowe usługi od początku do końca. Wśród największych zalet tego rozwiązania można wymienić:

  • Profesjonalne przygotowanie dokumentów – pośrednik zajmuje się wszystkimi niezbędnymi formalnościami.
  • Doradztwo na każdym etapie wynajmu – nie tylko podczas poszukiwania najemcy, ale również już po jego znalezieniu.
  • Oszczędność czasu – poszukiwania najemców i prezentacja mieszkania zajmują masę czasu. Dzięki pośrednikowi możesz go sporo zaoszczędzić.

Plusów korzystania z usług biura nieruchomości podczas wynajmowania mieszkania jest oczywiście o wiele więcej. Wszystko zależy od oczekiwań właściciela mieszkania oraz funkcjonowania biura.

Na co uważać?

Szukasz najemcy na własną rękę? Czeka na Ciebie wiele zagrożeń, których nie zawsze uda Ci się uniknąć. Szczególną uwagę zwróć na treść umowy, którą podpisujesz wraz ze swoim nowym najemcą. Nie daj się oszukać i nigdy nie podpisuj umowy przygotowanej przez niego! To wynajmujący powinien ustalać wszystkie zasady, gdyż to właśnie do niego należy mieszkanie. Jeśli najemca już od samego początku sprawia kłopoty, nie czekaj i wkrocz na drogę prawną. Jednym z częstych błędów właścicieli nieruchomości jest przymykanie oka na postępowanie najemcy np. notoryczne zwlekanie z zapłatą. Z czasem może okazać się, że najemca przestanie płacić, a Ty pozostaniesz bez pieniędzy. Biura nieruchomości dbają o swoich klientów i zawsze egzekwują wszystkie niezbędne opłaty.  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas