Materiał Partnera Interesuje Cię kupno domu lub mieszkania – skorzystaj z oferty profesjonalnej firmy

Interesuje Cię kupno domu lub mieszkania – skorzystaj z oferty profesjonalnej firmy

Kiedy decydujemy się na zakup bądź sprzedaż mieszkania, pierwszą rzeczą, nad którą dobrze jest się zastanowić to, jak może nam pomóc biuro nieruchomości. Przed podjęciem decyzji o nawiązaniu współpracy, trzeba więc mieć świadomość, jakie są plusy korzystania z usług biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Najważniejsze, aby dogłębnie i świadomie zapoznać się ofertą kupna lub sprzedaży oraz zasięgnąć informacji na temat firmy pośredniczącej w transakcji.

Czym zajmują się pośrednicy kupna i sprzedaży nieruchomości?

Podczas współpracy z pośrednikiem nieruchomości osoba szukająca mieszkania najpierw określa swoje preferencje i wymagania. Następnie na ich podstawie pośrednik znajduje wszystkie propozycje dostępne na rynku, spełniające kryteria podane przez klienta. Istnieje również możliwość wyszukiwania nieruchomości na zlecenie, pośrednik szuka wtedy nieruchomości, której parametry określi klient. Takie firmy jak B&m Finance Beata Karaś-Piekarska dbają o zadowolenie każdego klienta i starają się trafić w jego gusta. Duże znaczenie ma również bezpieczeństwo przeprowadzenia transakcji, które biuro nieruchomości gwarantuje sprzedającemu. Ma on pewność, że nie trafi do niego przypadkowa osoba z ulicy, ale osoba już wcześniej zweryfikowana w biurze nieruchomości – spisana z dowodu osobistego. Właściciele nieruchomości często mają nieuregulowane kwestie prawne związane z własnością. W każdym przypadku osoba taka zostaje kompleksowo poinformowana o etapach postępowania w celu uregulowania kwestii prawnej własności, jak również otrzymuje fachową pomoc i poradę ze strony pośrednika. Pośrednik sporządza również umowę przedwstępną, jeżeli zajdzie taka konieczność (niejednokrotnie zakup nieruchomości jest kredytowany i taka umowa jest wymagana). 

Jaki jest zakres usług pośredników w kupnie i sprzedaży nieruchomości?

Biuro nieruchomości musi mieć nienaganną opinię w środowisku i charakteryzować się pełnym profesjonalizmem. Oto, czym się zajmują:

  • poszukiwanie nieruchomości,

  • obsługa transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości,

  • wycena nieruchomości,

  • projekty domów,

  • kredyty hipoteczne,

  • ubezpieczenia mieszkania i domu.

Zakres usług agencji powinien charakteryzować się kompleksowością. W praktyce udział zamawiającego w całym procesie świadczenia usługi powinien być ograniczony do minimum. To agencja powinna podjąć się wszelkich działań związanych z szybkim, a jednocześnie bezpiecznym i zgodnym z prawem doprowadzeniem do finalizacji transakcji.

Podziel się