Materiał Partnera Doskonały stan techniczny budynku

Doskonały stan techniczny budynku

W budownictwie wielorodzinnym bardzo ważne jest, aby poszczególne instalacje serwisowane były w sposób regularny i rzetelny. Działania takie mogą zminimalizować ryzyko powstania sytuacji trudnych i nieprzyjemnych. Równie ważną rolę odgrywa utrzymanie estetycznego wyglądu obiektu oraz terenów zielonych wokół niego. Szczególnie wiele troski wymagają budynki starsze, konstruowane wg przestarzałych technologii. Na które elementy trzeba zwrócić uwagę?

Stan techniczny instalacji

Największe zagrożenie mogą spowodować usterki związane z funkcjonowaniem poszczególnych instalacji. W budynkach starego typu kłopotliwa bywa przede wszystkim instalacja elektryczna, która nie jest przystosowana do obciążenia generowanego przez urządzenia elektroniczne. Choć wiele z nich posiada wysoką klasę energooszczędności, to ich ilość w mieszkaniu, jest znacznie większa, niż było to kilkadziesiąt lat temu. Mieszkania takie charakteryzują się stosunkowo niewielką ilości gniazd. Aby sobie poradzić, mieszkańcy używają rozdzielaczy. Przeciążenie instalacji elektrycznej może doprowadzić do zwarcia, a w skrajnych przypadkach do pożaru. Podobnie sprawa wygląda z instalacją gazową, której ewentualne nieszczelności już niejednokrotnie stawały się przyczyną ogromnej tragedii. Jeżeli chodzi o instalację kanalizacyjną, jej złe funkcjonowanie nie tylko utrudnia dostęp do wody bieżącej, ale również wiąże się z zalaniami mieszkań lokatorów. Spraw technicznych, nad którymi trzeba zapanować, jest naprawdę wiele. Jak nad nimi zapanować?

Zajmują się tym pracownicy najlepszych spółdzielni mieszkaniowych. Zdecydowanie zalicza się do nich spółdzielnia Budowlani, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat gwarantuje lokatorom budynków zachowanie najwyższych standardów technicznych. Dla pracowników spółdzielni zapewnienie bezpieczeństwa zawsze było, jest i zawsze będzie najwyższym priorytetem. Klienci spółdzielni mogą liczyć nie tylko na miłą obsługę, ale także na wysłuchanie próśb i wniosków oraz ich wdrażanie. Za co jeszcze odpowiadają pracownicy spółdzielni mieszkaniowych?

Estetyka budynku

Ładnie wyglądająca elewacja jest wizytówką każdego budynku. Dlatego tak ważne jest utrzymanie jej w należytym stanie. Niestety z biegiem czasu materiały budowlane takie jak tynki i farby tracą swoje właściwości. Można zauważyć wtedy odpryski, czy nawet wyraźne ubytki. Zwisające ze ścian obiekty stanowią również zagrożenie dla przechodniów.

Dlatego właśnie pracownicy spółdzielni mieszkaniowych odpowiedzialni są również za zorganizowanie prac remontowych. Dotyczy to nie tylko elewacji, ale również dachu, rynien i rur spustowych. Aby spełnić współczesne wymagania energetyczne, pracownicy spółdzielni zajmują się także sprawami związanymi z odpowiednią termiką budynku

Opracowanie:

Budowlani Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa

Gdańsk , al. Grunwaldzka 569

Podziel się